DOLAR

18,8383$% 0.1

EURO

20,3282% -1.12

STERLİN

22,7007£% -1.55

GRAM ALTIN

1.128,40%-2,33

ÇEYREK ALTIN

1.881,00%-0,94

BİTCOİN

440479฿%-0.61193

a

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ AYDIN DOĞAN’IN CEVABI

Yüklenicisini Suçlayan Bölge Müdürü -İhmal Edilen Yolumuz başlıkları ile iki ayrı yazı kaleme almıştım. Adı geçen yazılarda özetle, Yozgat-Boğazlıyan kara yolunun Yozgat çıkışından itibaren Üniversite kampüs alanına kadar altı km’lik kısmı 2 yıl önce çift şeritli yol olarak yapılmıştı. Ancak yol yapım esnasında alt yapı bozukluğundan bahsedilmiş, yağan yağmurlar sonunda yer yer su birikintilerinin meydana geldiğini, araçların bu yol üzerinde her an kaza yapabileceklerini söylemiştim.

Bozok Üniversitesinin kız yurdundan itibaren 2 km’lik yol yapım çalışmaları geçen sene Mayıs-Haziran aylarında hızlı bir şekilde başladı. Kar yağana kadar 2 km’lik yol her nedense bitirilemedi, bu güne kadar da bitmedi. Kara Yolları Bölge Müdürü Aydın Doğan, bu yol yapımı ile ilgili kendisine sorulan bir soru da: “Biz eksik olan, yapılmayan yollarımızın ihalesini yaptık, gerisi işi alan firmayı ilgilendirir’’ Diyerek işin içinden sıyrılmış hem de nasıl, tereyağından kıl çekercesine… Oh! Ne güzel! Ne ala. Ne diyelim. Helal olsun Bölge Müdürümüze. Rahmetli Melek ebemin bir sözünü hatırlatmıştım kendilerine: “Eşeğimi sattım, çüş demeden kurtuldum.”

Geçtiğimiz gün yine İl Koordinasyon Kurul Toplantısı vardı. Sayın Valimiz; Abdulkadir Yazıcı’nın başkanlığında İl Özel İdaresi toplantı salonunda. Muhabir arkadaşlarımla beraber bölge müdürünün geleceğini tahmin ederek o toplantıya katıldık. Bölge Müdürü Aydın DOĞAN sunumunu yaptı. Vali bey sorusu olan var mı dedi. İsterdim ki o anda Yozgat İl Genel Meclisi üyelerinden birisi çıksın ve Yozgat’la ilgili yapılanlar için teşekkür etsin, yapılmayanları da gündeme taşısın. Hey hat! Ne gezer…

Toplantıda merkezden sadece bir tane il genel meclisi üyesi vardı o da telefonla oynamakla meşguldü… Takdir kendilerinin… Soru sormak koca salonda Merhaba Gazetesine ve bendenize kaldı… Bölge müdürüne: ‘Yozgat çıkışından itibaren yeni yapılan üniversite yolunun alt yapısı bozuk, yağmur yağdığı zaman yer yer su birikintileri oluşuyor, buda trafiği ciddi manada tehlikeye sokuyor. Bu konuyu birkaç kez köşemde yazmış olmama rağmen hiçbir şekilde olumlu veya olumsuz cevap alamadım. Ayrıca Üniversite çıkışından itibaren yapımına geçtiğimiz yıl başlanılan iki kilometrelik bölünmüş yolun üzerinden koskoca bir yaz mevsimi geçmiş olmasına rağmen neden hiçbir çalışma yapılmadı? İki kilometrelik yolun yapılamama nedeni ne olursa olsun, kendi imkânlarınızla yapamaz mıydınız?” Sorularını yönelttim.

 Gel gelelim aldığımız cevaba… Dağ fare doğurdu… Bölge Müdürü Doğan: ”Bu yol daha önce müteahhit firmaya ihale edilmişti. Yapılan ihale feshedildi. Teminatı îrat kaydedildi. Bizim karayolları olarak bu yolu yapma şansımız yok, bu yol gelecek sene tekrar ihale edilerek yapılacak. Yaz mevsiminde dört aylık süreçte bir şey yapamadık. Sabah gelirken bu yol üzerinde ki su birikintilerini gördüm. Ancak kış mevsimi geldi. Bu mevsimde çalışmalar duruyor, 1 Nisan tarihinden itibaren çalışmaları yeniden başlatacağız. Ayrıca iki yüz yirmi kilometrelik yol çalışması da duruyor. Yaz mevsimiyle birlikte bu yol çalışmasına da başlanacak” dedi.

 Berhudar ol sayın bölge müdürü Aydın Doğan. Eline, beline, diline sağlık… Bizde sizden böyle bir cevap bekliyorduk, sayenizde tatmin olduk… Kayseri’de yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında böyle bir soruyla karşılaşsaydınız, aynı cevabı verebilir miydiniz? Sizde biliyorsunuz Yozgat’ın sahipsiz olduğunu. Kestirmeden gidiyorsunuz Helal olsun size! Bizde bir atasözü var ya; ”Ölme eşeğim ölme, yaz gelsin de yonca biçiyim sana” demeye geliyor sizin yapacağınız iki kilometrelik yolumuz. Vesselam…

 11 EKİM 2012 PERŞEMBE

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İLAHİYAT FAKÜLTEMİZ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.