Ziraat Odası Başkanından Şükür Yemeği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Yozgat’ın Topçu Köyü’nde Efeler Lokantası’nda şükür yemeği verdi.

Efeler Lokantası’nda verilen yemeğe katılımın yüksek olması dikkat çekti. Çok sayıda kişinin katıldığı yemek öncesi konuşan Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz; “2023 yılı hasadı şu anda gerçekten güzel. Yağmurun yağmadığı yıllarda yağmur duasına çıkıyorduk. Şimdi yağmurda çok yağıyor, bizlerde şükür duasına çıkıyoruz. Yağmur yağmayınca çıkılıyor da, yağınca mı çıkılmayacak. Şimdi de hamdolsun, Allah’a şükrediyoruz. Bu kadar yağmur verdi. Bu yağmurlar sayesinde ürünlerimiz iyi. Ürünlerimizden ve bu yılki hasadımızdan çok memnunuz. Yağmurda şu saatten sonra pas hastalığına zarar verdiğinden dolayı şükrediyoruz, bizi görmesini istiyoruz. Yeter artık diyoruz. Yemeğin boyutu ve yemek verme sebebimiz bundan ibaret. Ben Ziraat Odası başkanı olarak çiftçinin temsilcisi olduğum için ben başlatayım dedim. İnşallah devamı da gelir. Bir kaç köy daha şükür duasına çıkar. Birinin duası kabul olmasa, birinin duası mutlaka kabul olur” ifadelerini kullandı.

“ÇİFTÇİMİZİN DURUMU İYİ”

Devletin açıkladığı rakamlardan memnun olduğunu dile getiren Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz sözlerine şu ifadelerle son verdi; “Geçen devlet bir fiyat politikası açıkladı. Açıklanan rakam şu anda satılan fiyat politikasının üzerindedir. Şu anda da Tarım Bakanlığı ve Ofis Genel Müdürlüğü ile görüşüyoruz. Amacımız bu ürünü devletin bu sene alması. Yani yer yok falan deyip çiftçiyi ortada bırakmadan hasadı alması. Bu seneki hasadımız yüksek ve verimli. Çiftçilerimizin de durumu iyi çok şükür. Bunu ofise teslim etmek kaydıyla sonlandırmak istiyoruz. Bende tüccarım ama tüccarın bu fiyattan bunu taşıyamayacağına eminim. Bunun için devlet bu sene ürettiği ürünü 2022 yılındaki gibi kotası 200 ton ise 400 ton alma garantisi verdiği gibi bir formül uygulamalı. Bu şekilde bu çiftçinin ürününü ofis ve devlet olarak almasını arz ediyoruz.”

Haber: Zehra Aksümer

Ziraat Odası Başkanından Şükür Yemeği
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!