Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Yozgat’ta

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan, Ramazan Ayı münasebetiyle başlatılan “Ramazan, Zekat ve İyilik Buluşmaları” programları çerçevesinde Yozgat’a gelerek İl Müftülüğü koordinesinde bir dizi programa katıldı.


6 Nisan Perşembe günü İl Müftüsü Ali Gülden ile birlikte Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi ve KYK Bozok Öğrenci Yurdunda misafir edilen depremzedeleri ziyaret eden Erhan, depremzedeler ile sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
İftar öncesinde yerel yayın kuruluşu Yozgat TV ‘de canlı yayınlanan “Ramazan Özel” programına konuk olan Erhan, zekat ibadetinin öneminden bahsetti.
TV programı sonrası İl Müftülüğü’nün organize ettiği, Yozgatlı iş insanları, esnaf ve sanayicilerinde katıldığı iftar programına katılan Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan, yemek sonrası yaptığı konuşmada; “Hz. Muhammed (SAV) hayatı boyunca yardımlaşmayı ve dayanışmayı teşvik etmiş, hep garibin, öksüzün, yetimin yanında olmuştur. Bizlerde çevremizde bize ihtiyaç duyan insanların yanında olmalı ve yardımına koşmalıyız. Bizim inancımız bu yöndedir. Rabbimiz Zekat ibadetini Kur’an-ı Kerim’de pek çok ayette namaz ile birlikte emretmektedir. Namaz dikey bir ibadettir. Yani direk yaratan ile bağlantı sağlamakta, Rabbimiz ile olan bağlarımızı güçlendirmektedir. Zekat iste yatay bir ibadettir. Yani yaratılanla bağ ve bağlantımızı sağlayan, insanlara yardımlaşmayı dayanışmayı bu vesileyle önceleyen bir ibadettir. Bundan dolayı bu iki emir hep yan yana zikredilmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı Zekat İbadetini topluma anlatmak ve insanları bu konuda bilinçlendirmek üzere Zekat Hizmetleri Daire Başkanlığını kurmuştur. Bizler Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile birlikte bu hizmeti vermekteyiz. Siz hayırsever vatandaşlarımız vesilesi ile deprem bölgelerinde büyük yardım hizmetleri sunmaktayız. Yüce Rabbim kazanan, kazandığını da elinde olmayan insanlar ile paylaşan, fakirin malındaki hakkını çıkarıp malını temizleyen ve bu uğurda gayret ederek rıza-i ilahiyi elde etmek için çalışan siz değerli kardeşlerimden ve milletimizden razı olsun. Sizler ile bizi bir araya getiren Kıymetli İl Müftümüz Sayın Ali Gülden hocamıza da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Programa Bölge Yatılı Kur’an Kursunun tadilatını da gerçekleştiren Çayıralanlı hayırsever iş insanı İbrahim Hazer , Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi Müdürü Zeki Günbey, Yozgatlı iş insanları, esnaf ve sanayiciler ile din görevlileri katıldı. Yozgat İl Müftülüğü

Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Yozgat’ta

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!