ZAFERE GİDEN YOL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binlerce yıllık tarihi ile tüm dünya ülkelerine yol gösteren, önderlik yapan bir milletin evlatlarıyız. Atalarımızdan almış olduğumuz terbiye ve ahlaki boyutumuzla dillere destan olan bir milletiz.

Asırlardır bizi bitirmeye yönelik yapılan her türlü menfaat ve çıkarlar karşısında yılmadan, usanmadan yolumuza devam eden, hiçbir zaman dininden, gelenek ve göreneklerinden ödün vermeden yaşamasını bilen bir milletin evlatlarıyız.

Yıllarca kılıç sallamış ve ömrünü er meydanında geçirmiş olan atalarımız, bizlerin geleceği için hayatlarını ortaya koyarak bizim için mücadele etmişler. Bu vatanı parçalamak isteyenlere hiçbir zaman izin vermemişler. Çok kan kaybetmişiz, çok acılar çekmişiz ama yine de yaşantımızdan taviz vermemişiz.

Geçmişimizin zaferle dolu olmasına rağmen, her zaman biz Türkleri yeneriz edasıyla bize savaş açtılar. Kadın, çocuk demeden kan döktüler ama yine de, o inançlı, temiz yüreğimizi parçalayamadılar.

86 yıl önce bugünün, Türk milleti için ayrı bir önemi bulunmaktadır.
En son 1922’de zaferle sonuçlandırdığımız Dumlupınar Savaşı ile Türk ulusu yeniden şahlanmıştır.

Düşmanları vatanımızdan kovmasını bilmişlerdir. Gerçek gücünü tüm dünyaya göstermişler. Bu şekilde tüm dünya Türklerin yenilmezliğini görmüştür.

Gururuyla, onuruyla, dik duruşlarıyla, bugün bizim rahatlık içerisinde yaşamasına sebep olan, bizim için gözlerini kırpmadan can veren, kanlarını döken, o temiz ruhlu insanların bize bırakmış oldukları o temiz duygular içerisinde yaşamaya devam ediyoruz.

Ama onlar kadar dik duruşlu, gururlu davranamıyoruz. Onların bizlere bırakmış olduğu sermayelere sahip çıkamıyoruz. Ufacık bir menfaat için birbirimizi ezip geçiyoruz. Anne, baba, abi-kardeş dinlemeden, benliğimizin istekleri doğrultusunda hareket etmeye çalışıyoruz.

Bizim refahımızı istemeyen, bizim gibi sağlam bir ulusu bitirmek için asırlardır çaba sarf eden kişilikler. Bizi topla, tüfekle yenemediler. Ama bugün bizi içten içe bitirmek için yaptıkları gayretleri olumlu sonuçlanmaktadır.

Bugün bizim değerlerimizi elimizden almak yolunda başarı sağlamışlardır. Gençliğimizi ve geleceğimizi karartma hedeflerinde hızla ilerlemektedirler. Tüm bu yapılanları görmezden gelmemiz bizlere yakışmamaktadır.

Atalarımızın bizlere bırakmış oldukları o kutsal değerlere hep beraber sahip çıkalım. Türk milletinin gücünü tıpkı atalarımızın yapmış oldukları gibi düşmanlarımıza gösterelim. Kalemizi içten fetih etmelerine müsaade etmeyelim.

Bu günlere gelmemizin önemli sebeplerinden bir tanesi olan bu mutlu günde, zaferi bizlere yaşatan atalarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Ruhları şad olsun. Tüm Türk milletinin Zafer Bayramı kutlu olsun…

ZAFERE GİDEN YOL
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!