Zafer Partisi Milletvekili Adayları Yozgat Halkına Seslendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Partisi Yozgat İl Başkanlığı ve Yozgat Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Yozgat halkına seslendi. Yozgat Zafer Partisi İl Başkanı Mahmut Açıkgöz ile Yozgat Milletvekili adayları Tuğrul Şimşek ve Zeliha Çevik yaptığı röportaj ile Yozgat halkının desteğini istedi.

Yozgat halkının desteğini isteyen Zafer Partisi İl Başkanı Mahmut Açıkgöz, her ne olursa olsun Yozgat halkının arkasında ve her daim destekçisi olacağız derken, Zafer Partisi Yozgat Milletvekili Adayı Zeliha Çevik; ‘‘Herkese merhaba, ben Zafer Partisi Yozgat Milletvekili Adayı Zeliha Çevik. 25 yaşındayım ve öğretmenim. Bugün sizlere Yozgat Merhaba haber aracılığıyla söylemek istediğim bir kaç şeyi ileteceğim. Sevgili Yozgat halkı, biliyorsunuz ki ülkemizde 13 milyon sığınmacı ve kaçak bulunuyor. Bu sığınmacı ve kaçakların gün geçtikçe sırtımızda ki yükleri artıyor. Bizler bir an önce bu sığınmacı ve kaçakları ülkelerine geri göndermeliyiz. Zafer Partisi olarak, bizleri iktidara getirdiğiniz taktir de bir yıl içerisinde gerekirse zorla vatanlarına geri göndereceğiz. Bakın “gerekirse zorla” diyoruz. Çünkü kimse gönüllü dönmek istemiyor. Bugün Türk milleti olarak, sizler eczaneye gittiğinizde 3-5 liranız eksik olduğunda ilaç alamıyorsunuz. Fakat onlar ücretsiz şekilde ilaçlarını alabiliyor. Aynı zamanda hastanelerde sırada sizlerin önüne geçebiliyor. Bunların dışında Kızılay gibi kurumlardan da yardım alıyorlar. Türk milleti bu kadar zor durumda ve yardım alamazken, Suriyelilere ciddi şekilde para ödeniyor. Hatta sizlere şunu söyleyebilirim ki şimdiye kadar her bir Türk vatandaşının cebinden 1700 dolar çıktı ve bu sadece Suriyelilere harcanan rakam. Aynı zamanda dışarıda da Suriye – Afrika gibi yardıma muhtaç insanlara da para ödüyoruz ama kendi milletimize aynı şeyi yapmıyoruz.  Ülkemiz çok büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya ama bundan çok daha önemli bir sorunumuz var; Milli Güvenlik Krizi. Bugün Suriyeli bir kadının doğum oranı 5.7 iken, bir Türk kadınının doğum oranı 1.2’dir. Bu da yaklaşık 20 yıl sonra demografik yapımızın bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle eğer Suriye-Afgan ve Pakistanlılar ülkelerine dönsün istiyorsanız oyunuzu Zafer Partisi’ne verin. Eğer kalsın istiyorsanız, istediğiniz partiye oy verebilirsiniz’’ dedi.

‘‘MECLİSE HEP BİRLİKTE GİRECEĞİZ’’

Ayrıca Yozgat’ın yerel sorunlarına da değinen Çevik; ‘‘Yozgat ili Türkiye’nin en çok göç veren illerinden biri ve gelişmişlik sırasında da 74.sırada. Bu duruma çözüm olarak öncelikle gençlerimizin Yozgat’ta istihdam edilmesi gerekiyor. Biz Zafer Partisi olarak gençlere yönelik birçok projemiz var. Bu projeleri hayata geçirerek gençlerin kendi memleketlerinde yani Yozgat’ta kalmasını sağlayacağız. Eğer milletvekili adayı olarak beni meclise taşırsanız, meclise sadece ben girmeyeceğim. Hep birlikte, el ele gireceğiz. Yozgat halkının sorunlarını elimden geldiğince hatta fazlasıyla duyurmaya çalışacağım. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. En genç adaylardan biri olarak ve bir kadın aday olarak desteklerinizi bekliyorum” ifadelerini kullandı.

‘‘MARKA ÜRETECEĞİZ’’

Zeliha Çevik’in sözlerini desteklediğini belirten diğer Yozgat Zafer Partisi Milletvekili Adayı Tuğrul Şimşek; Zafer Partisi politikalarından ve Yozgat’ta gördüğümüz bazı problemlerden bahsedeceğim. Birinci problem sığınmacı ve kaçak problemidir. Bu problem Yozgat’ta da bine yakın mülteci ile kendisini gösteriyor ve biz ilk planda onları memleketine göndereceğiz. Bununla birlikte ekonomimiz rahatlayacak, sosyal hayat, eğitim, ticaret ve milli güvenlik içerisindeki sorunlar ortadan kalkmış olacak. İkinci konu ise Yozgat’ın ekonomi sorunudur. Nüfusumuz 700 binden yaklaşık 450 bine düştü. Bu düşüşün en büyük sebebi üretimin kısıtlı olmasıdır. Bu yüzden Yozgat’ta üretimi arttıracağız. Tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi imalatlarını teşvik edeceğiz. Bu da istihdam oluşturacak ve Yozgat’ın cazibesi daha da artacak. Komşu illerden aldığımız malzemeleri yapan ustaları Yozgat’a getireceğiz ve bu ürünler Yozgat’ta üretilerek habitat oluşturulacak. Eğer bunlar yapılmazsa Yozgat göç vermeye devam edecektir. Diğer ekonomik problemimiz tarımın çok küçük katma değerle yapılmasıdır. Yapılan tarım ürünleri direkt olarak satılıyor. Biz kooperatifleşmeye giderek, Yozgat’taki tarım ürünlerine markalaştıracağız, Yozgat’ta marka üreteceğiz. Örneğin yeşil mercimeği, Yozgat veya Bozok gibi markalaştırarak satacağız. Çiftçiye de alım garantisi vereceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

‘‘YOZGAT ZORUNLULUK DEĞİL TERCİH OLACAK’’

Yozgatlıyı, Yozgat’ta tutacağız diyen Şimşek; ‘‘Teknoloji ve yeni yatırımlar tamamen gençlere bağlı. Gençlere vereceğimiz teşviklerle Yozgat’ta bu yatırımları yapmak zorundayız. Yozgat kendi kendine yeten bir il olmalı. Dışarıdan Yozgat’a gelen öğrenciler için sosyal çevre oluşturmak zorundayız. Bu sosyal çevre için daha önce söylediklerimi birbirine eklemledikçe zaten burada bir habitat oluşacak. Bu şekilde nüfus ve Yozgat’a gelen para artacak. Bunlar oluştukça Yozgat, gelen öğrenciler için zorunluluk değil, tercih olacak. Yozgat özelinde etkin ve efektif bir il oluşturacağız. Kafeler, tiyatro, kültür sanat etkinlikleri gibi alanlar ekonomiden ötürü kısıtlı, bunları oluşturduğumuz habitat ile çözeceğiz. Diğer yandan Yozgat’ta ki yapıları kentsel dönüşüme sokacağız ve Yozgat’a kendine has olan mimarisini vereceğiz. Ankara-Beypazarı örneği gibi düşünebiliriz. Aslında bu şekilde Yozgat’ı turistik bir şehir haline getireceğiz. Müteahhittin eline bırakmayacak, belediye ile birlikte koordineli çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

Haber: Zehra Aksümer

Kamera: Hüseyin Buğdaycı

Zafer Partisi Milletvekili Adayları Yozgat Halkına Seslendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!