YURTLU, KADIN HAKLARI GÜNÜNÜNE ÖZEL MESAJ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Türk kadını, tarih boyunca olduğu gibi, bugün de ülkemizin kalkınmasında ve yükselmesinde liderlik yapacak vizyon ve yeteneklere sahiptir” dedi.

Başkan Yurtlu, Dünya Kadın Hakları Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 89. yılını coşkuyla kutladıklarını belirterek, kadınların toplumsal, ekonomik ve siyasal alanlarda daha güçlü ve etkin bir şekilde yer alması için çalıştıklarını ifade etti.

“Türk Kadını Türkiye Yüzyılının Öncüsü Olacak Güçtedir”

Yurtlu, mesajının devamında, “Bugün, tarihimizin önemli dönemeçlerinden biri olan Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 89. yılını coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlamlı gün aynı zamanda, Dünya Kadın Hakları Günü’ne denk gelerek, kadınların toplumsal, ekonomik, ve siyasal alanlarda daha güçlü ve etkin bir şekilde yer alması için kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürme fırsatı sunmaktadır.

Binlerce yıllık tecrübenin, irfanın ve Anadolu ruhunun taşıyıcısı olan Türk kadını, Türkiye Yüzyıl’ının inşasında da öncü olacak güçte bir varlıktır. Türk kadınının toplumsal ve ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olması, ülkemizin ilerlemesinde kilit bir rol oynayacaktır.

Kadınlarımızın siyasal arenada etkin bir şekilde yer alması, sadece demokratik değerlerimize olan inancımızı pekiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda toplumsal çeşitliliği artırarak daha kapsayıcı bir yönetim anlayışını da beraberinde getirecektir. Türk kadını, tarih boyunca olduğu gibi, bugün de ülkemizin kalkınmasında ve yükselmesinde liderlik yapacak vizyon ve yeteneklere sahiptir” ifadelerine yer verdi.

Mesajının sonunda, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 89. yılını gurur ve coşkuyla kutladıklarını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu hakları bize armağan eden tüm öncülerimizi minnet ve şükranla andıklarını dile getiren Erva Kevser Yurtlu, “Dünya Kadın Hakları Günü’nü, kadınlarımızın güçlenmeye, eşitlik için mücadele etmeye devam ettiği bir gün olarak tebrik ediyorum, Türk kadınının yılmadan, azimle ve birlikte daha güçlü bir gelecek için çalışmaya devam edecektir” dedi.

Haber Merkezi

YURTLU, KADIN HAKLARI GÜNÜNÜNE ÖZEL MESAJ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!