Yurt Dışında Eğitim Alıyorlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 Erasmus+ Okul Eğitimi kapsamında 19 okul konsorsiyum üyesi olarak seçilmiş olup, 108.196 Euro bütçe ile  şu ana kadar 16 okuldan 29 öğretmen işbaşı izleme, 3 öğretmen kurs, 3 öğretmen refakatçi ve 16 öğrenci grup hareketliliği faaliyetlerinden yararlandı.

 10 öğretmenin daha bu kapsamda hareketliliğe katılmalarını hedeflemekte olup, Merkez ve ilçelerden katılan öğretmen ve öğrencilerin faaliyetleri başarıyla tamamlayarak döndüler. 2022 Erasmus+ Okul Eğitimi faaliyetleri ise planlama çalışmaları son hızla devam ediyor.

2021 Erasmus+ Mesleki Eğitim kapsamında ise 10 okul konsorsiyum üyesi olarak seçilmiş olup, 137.713 Euro bütçe ile şu ana kadar 5 okuldan 2 öğretmenin işbaşı gözlem, 5 öğretmenin refakatçi, 20 öğrenci ise yurtdışı staj faaliyetlerine katıldı. 4 okulun daha bu projede yer almalarını hedeflenmekte olup 2022 Erasmus+ Mesleki Eğitim faaliyetleri ise planlama çalışmaları devam etmektedir.

Öğretmen ve öğrencilerin proje hazırlayarak gerçekleştirmiş oldukları  yurt dışı hareketlilikleri kendilerini mesleki, sosyal ve akademik anlamda geliştirmeleri ve ülkeler arasındaki sentez açısından büyük önem taşımaktadır.

Yurt Dışında Eğitim Alıyorlar
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!