“Yozgat’ta Yozgatlı da Bekir Bozdağ’ın Yanındadır”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Yaşar Taşdemir Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Amasra’da ki maden faciasında yaşamını yitiren madenci Berkay Kesim ’in cenaze töreninde Kur’an-ı Kerim okumasına yönelik yaptığı açıklamada:
‘’Şehit cenazesinde Kur’an okumak laiklik ile ilişkilendirilemez. Ümmetin en üstün ibadeti Kur’an okumak ve okutmak Şereflerin en büyüğüdür. Geçmişten günümüze son yüz yıl içinde farklı bahaneler ile algı yaratmaya çalışan ruhları kirlenmiş bu zihniyet’in Kalplerinde hastalık vardır, bunlar 28 şubat kafasını devam ettiren insanlardır. Bu tür alışkanlıklarının kendilerine yakışan davranışlar devam etmektediler.
Şehit cenazesinde Kur’an okumak Adalet Bakanlığı yapmaya, Adalet Bakanlığı yapmak da Kur’an okumaya hiç bir zaman engel değildir. Şehit madencimizin mezarında Kur’an okumak kınanacak bir amel değil, bizler için en büyük duadır. Tepki gösterilmesi gereken, Kur’an okuyan Bakan değildir; Bakan’ın Kur’an okumasından rahatsız olan ruhları kirlenmiş maneviyattan uzak olanlardır.
Bu ülkede herkes vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir hiç şüphesiz.
Artık ruhları kirlenmiş zihniyete ne yaparsanız yapın bu olayları tekrarlayacaklardır. Bizlerde gereken cevabı vereceğimizden şüpheleri olmasın.
Bu din kolaylıklar dinidir. Hiç kimse bu dine galip gelemez. Din daima kişiye galebe eder.’’

“Yozgat’ta Yozgatlı da Bekir Bozdağ’ın Yanındadır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!