Yozgat’ta Yaya Önceliği ve Güvenliği Denetimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Özel Denetim- 119 (Yaya Önceliği/Güvenliği Denetimi)” uygulaması kapsamında, il genelinde 130 araç ve 90 yaya kontrol edildi.

 Yapılan denetimlerde, yaya geçitlerine uymayan 11 araca ve yaya geçitlerini ihlal eden 7 yayaya toplam 10.767 TL cezai işlem uygulandı.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, yaya önceliği ve güvenliği konusunda farkındalık yaratmak ve trafik kurallarına uyumu sağlamak amacıyla il genelinde denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde, yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamayan, durmayan, geçiş önceliği vermeden geçen araç sürücülerine ve yaya geçitlerini kullanmayan, kural dışı yoldan karşıya geçen yayalara cezai işlem uygulanıyor.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü trafik güvenliğinin sağlanması için vatandaşların da trafik kurallarına uymalarını, yaya geçitlerini kullanmalarını, emniyet kemeri takmalarını, alkollü araç kullanmamalarını ve hız limitlerine riayet etmelerini istiyor.
Haber: Özlem Yazarel

Yozgat’ta Yaya Önceliği ve Güvenliği Denetimi
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!