DOLAR

18,8068$% -0.01

EURO

20,4348% -0.01

STERLİN

23,2724£% -0.17

GRAM ALTIN

1.162,80%-0,16

ÇEYREK ALTIN

1.914,00%-0,51

BİTCOİN

436610฿%-1.78369

a

YOZGAT’TA YAŞAMAK BEDEL İSTİYOR-2

Yozgat da dünden bugüne değişen bir şey yok demiştik bir önceki yazımızda. Bugün ise ilimizdeki trafik akışını işlemek istiyorum. Burada niyetimiz kimseyi muaheze etmek değildir. Yapılan her şey insanların mutlaka faydasına olsun diye yapılıyor ancak bir iki hususun altını çizmek de fayda görüyorum.

 İnsanlar için yapılan birçok şey uygulamada yanlışlıklara da sebebiyet veriyor maalesef. Eski Belediye Başkanı Yusuf Başer zamanında Terminal Camii’nin,  Kule ve Desti restoranlarının önlerine iki ayrı göbek koydu, bunun yanlışlığı da kısa sürede görüldü.

 Gelip geçen araçlar bu göbeğin üzerine çıktı. Maalesef birçok kazanın olmasına sebebiyet verdi. Bu dönemde Terminal, benzinlik çıkışı ve Yimpaş arasına yine bir göbek koyuldu. Birkaç gün içinde bunun yanlışlığı da ortaya çıktı.

Araçlar dönemeyerek yapılan göbeğin üzerine çıktılar. Lastikleri patlayan mağdur olan nakliyecilerimiz de oldu. Yetkililere söylediğimizde il trafik komisyonunun kararı olduğu söylendi. Bereket versin bu yanlışlıktan derhal vazgeçildi.

Bir şey ya doğru ya yanlış, ya da eksiktir. Eksiklikler giderilmeli, doğrularda karar kılınmalıdır. Petroller bölgesinden başlayarak Yozgat’ın çıkışıyla üniversite arası yaklaşık yedi kilometredir. Bu yolda seyrederken başınıza geleceklerden haberiniz olmayabilir. Her an radara düşebilirsiniz.

Adı geçen yol ikinci TOKİ den itibaren zaten virajlıdır. Sürücüler istese de fazla sürat yapamıyorlar. İl trafik komisyonunun kararıyla önce 50 km ile daha sonra ise 50-70 km hız arasında sınırlandırılmıştır. Siz seyahat halinde iken faraza 79 km ile orayı geçerseniz 189 TL para cezasına çarptırılırsınız sonra canınız acır aman ha! Dikkat… Siz siz olun 70 km hızı geçmeyin.

Geçen gün bize ulaşan bir emekli öğretmen feveran ediyordu “79 km hızla radara düştüm” diye. “189 TL para cezası adresime tebliğ edildi.” Bir başka arkadaşımız 82 km ile yine aynı şekilde radara düşmüştü. Bildiğimiz 80-82-85 km hızla radara düşüp mağdur olanlarda söz konusudur.

 Hâlbuki sanayi sapağından Yozgat a gelirken araçların seyrine baktığınızda 120-130 km hızla indiklerini görürsünüz. Hem trafiği zora sokuyorlar hem de tehlike arz ediyorlar. Esas yapılacak iş, araçların hız limitlerini burada kontrol etmektir. Radar uygulamasının burada yapılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Bu konuyla ilgili yetkilileri aradım onlarda il trafik komisyonu kararı olduğunu söylediler hatta kara yollarının teklifinin bu yol üzerinde 50 km hızla gidilip gelinmesi olduğunu söylediler. Bende kendilerine “madem kara yolları böyle buyurmuş Yozgat’ın çıkışından itibaren üniversite kampüs alanından geçmeyen yeni bir yol projelendirsinler, kazanan Yozgatlı olsun” dedim.

Ahir kelam; bu yol üzerinde il trafik komisyonunun aldığı bir karar söz konusudur ama bu kararın yukarıda anlattığımız nedenlerden dolayı tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. İstiyorum ki yırtılan Tüfekçi Bekir’in yakası olmasın.

 Siz burada radar uygulamasını devam ettirirsiniz, devletimiz para kazanır ancak kaybeden Yozgatlı vatandaşlarımız olur diyorum… VESSELAM 13 AĞUSTOS 2015 PERŞEMBE 

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

NE OLUYOR MEMLEKETİME?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.