Yozgat’ta Uluslararası Bisiklet Günleri Başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valiliği himayesinde, Oran Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle düzenlenen “Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri” etkinliği başlıyor. İkincisi gerçekleştirilecek etkinlik, Yozgat’ın turizmine ve sporuna katkı sağlayacak.

Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri 2. Etabı Başlıyor

Yozgat’ta gerçekleştirilecek Uluslararası Bisiklet Günleri etkinliğinin ikincisi bugün saat 18.00’de start alacak. Yozgat Saat Kulesi’nden başlayacak olan etkinlik, Yozgat Valiliği himayesinde ve Oran Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle düzenleniyor.

Sondan Kaçma Yarışları ve MTB Yarışları Etkinlikte

“Uluslararası Yozgat Bisiklet Günleri” kapsamında, bugün saat 18.00’de Saat Kulesi’nden başlayacak “Sondan Kaçma Yarışları” düzenlenecek. Ayrıca, 20 Ağustos Pazar günü saat 09.00’da Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda MTB yarışları gerçekleştirilecek.

Turizme ve Spora Katkı Sağlayacak Etkinlik

Çamlık Milli Park’ta yapılacak olan yarışmaya katılan sporcuların, Yozgat’ın turizmine ve sosyal alanına katkı sağlaması bekleniyor. Toplam 16 kategoride düzenlenecek Yozgat Bisiklet Günleri ve Yarışları’na, yaklaşık 100 sporcu katılacak ve her kategoride dereceye giren yarışmacılara ödül verilecek.

Geleneksel Hale Getirilmesi Hedefleniyor

Bu etkinlik, ikinci kez düzenlenerek geleneksel hale getirilmeyi hedefliyor. Geçen yıl düzenlenen etkinliğin bu yıl daha da geniş katılımla ve heyecanla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Muhammed Üstüntaş

Yozgat’ta Uluslararası Bisiklet Günleri Başlıyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!