YOZGAT EMNİYETİ 586 ARAÇ DENETLEDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Emniyet Müdürlüğü, Şubat ayında da il genelinde alkol, uyuşturucu ve ışık donanımları ile ilgili trafik denetimlerine devam etti. 09-10 Şubat tarihleri arasında yapılan denetimlerde 293 araç kontrol edilirken, 23 araca cezai işlem uygulandı. Emniyet Müdürlüğü, sürücülere trafik kurallarına uymalarını istedi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik birimleri, 09-10 Şubat tarihleri arasında Özel Denetim-2024/21 kapsamında alkol ve uyuşturucu maddelerin önüne geçmek için uygulamalar yaptı. 14 ekipten 23 polis memuru görev aldığı uygulamalarda, 293 araç denetlenirken 23 araca cezai işlem uygulandı.

Müdürlük, alkol ve uyuşturucu madde kullanarak trafiğe çıkan araçlara yönelik denetimlerin ardından, yaya güvenliğini gözetmek maksadıyla şehrin muhtelif yerlerinde Özel Denetim 2024/20 kapsamında ışık donanımları ve kullanımına yönelik denetimlere de ağırlık verdi. Trafik şube müdürlüğüne bağlı 14 ekibin katıldığı uygulamalarda, 25 personel görev aldı. Denetimlerde 293 araç denetlenerek, 24 araca cezai işlem uygulandı.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü tarafından, denetimlere ilişkin yapılan açıklamalarda, “Yozgat Emniyet Müdürlüğü olarak sürücülere hem kendilerini hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için trafik kurallarına uymalarını hatırlatır, denetimlerin devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

YOZGAT EMNİYETİ 586 ARAÇ DENETLEDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!