YOZGAT’TA SPORUN ENLERİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat ilinde gerçekleşen 2023 yılı “Sporda Enler Programı” Yozgat Valiliği Konferans Salonu’nda yapıldı.

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı okul sporları kapsamında 14 branşta 204 öğrenci ve 25 antrenör Yozgat Valiliği Konferans Salonu’nda gerçekleşen Sporda Enler Programı’na katılım sağladı. Ayrıca 2023 sezonu federasyon faaliyetlerinde 6 branşta derece elde eden 23 sporcu, 9 antrenör de bu programa katılım sağladı. Programda konuşma yapan Yozgat Valisi Ziya Polat; “ Öncelikle tüm sporcularımızı, onları yetiştiren hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum. Spora destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, herkese teşekkür ediyorum. Yarınlar, gençlerimizindir diyoruz. Yarınlara sahip çıkacak gençlerimizin bir spor dalıyla uğraşması en büyük hedeflerimizden biridir. Geldiğimiz günden beri söylüyorum lise mezunu olan herkes bir yabancı dil bilmeli, bir müzik enstrümanı çalmalı ve bir spor dalıyla ilgilenmelidir. Bugün burada Yozgat’ta sporda başarılı olan gençlerimiz, hocalarımız ve ailelerimiz ile bir araya gelmek için toplandık. Bu ilk programımız ama Allah ömür verirse ve burada olursak bu programı da kurumsallaştıracağız. Artık her sene Yozgat’ın sporcu gençlerini böyle programlarda dile getireceğiz. Sadece sporda değil, eğitimle ilgili de Yozgat’ı en iyilerden biri yapacağız. Eylül ayının başında da bu sene başarılı olan, Yozgat’a, eğitime projeleri ile değer katan öğretmen arkadaşlarımızı, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİN İMKANLARI GENÇLERİN EMRİNDE”

Eğitim görürken yabancı dil, müzik ve spor eğitimi de alınması gerektiğine vurgu yapan Polat; “Her ilçemizde yaşayan bir kütüphane yapacağız demiştik. Şu anda son aşamaya geldik. Kütüphanelerimiz bitmek üzere. Aynı zamanda her ilçemize Gençlik Merkezi yapacağız demiştik ve her ilçemizde yaptığımız Gençlik Merkezleri bitmek üzere. Okuma saatleri, müzik saatleri yapıyoruz. Statlarımızı tamir, tadilat ediyoruz, yeni statlar yapıyoruz. Çünkü bu devletin bütün imkanları, gözleri umutla yarınlara bakan, yarınlarımıza imza atacak gençlerimizin emrindedir” dedi.

“TÜM İMKANLAR GENÇLERİMİZ İÇİN”

Yeteneklerin geliştirilmesi için gerekli analiz ve gözlemlerin yapılması gerektiğini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı; “Sayın Valimizin himayelerinde yürüttüğümüz Eser Projesi’nin alt projelerinden olan Spor 66 Projesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün Okul Sporları ve diğer sportif faaliyetleri kapsamındaki ulusal ve uluslararası derece yapan sporcularımız ve onları yetiştiren öğretmen ve antrenörlerimiz için düzenlenen ödül törenini teşrifleriniz için teşekkür eder. Saygılar sunarım. İnsanın tekamül sürecindeki farklılıkların ayırt edici bir özellik olduğunun görülerek bu özelliklerin üzerine bina edilecek bireysel baskın yeteneklerin geliştirilmesi için gerekli analiz ve gözlemlerin yapılması, yeteneklerden en nitelikli sonuçların alınması düşüncesinden hareketle çocuklarımız ve gençlerimizin yetenek analizlerinin yapılması, onların kendilerini ifade edebilecekleri tesis ve ortamların hazırlanmasının elzem ve önemli olduğu bilinciyle emek ve gayret sarf ediyoruz.” dedi.

“66 BRANŞ 8600 SPORCU”

Branşlara ve sporcu sayılarına değinen Gençlik ve Spor İl Müdür Rasim Parlak; “Sayın Valim, 2022-2023 sezonunda dereceye giren sporcularımızı tebrik etmek için talimatlarınız üzerine bu programı düzenledik. Bu sezon Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen okul sporları turnuvasında ilimizden diğer illere 42 branşta 6800 öğrenci gitti. 14 branşta 204 sporcumuz mahalli ve grup müsabakalarında dereceye girdi. Federasyon faaliyetlerimizde 24 branştan 1800 sporcu katılmış olup, bu katılanlardan da 6 branşta 23 sporcu hem ulusal hem de uluslararası yarışmalarda dereceye girerek ülkemizi ve ilimizi gururlandırmışlardır. Bu program ve sporcularımız için maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum. Aynı zamanda sporcularımızın yeni başarılara ulaşmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

YOZGAT’TA SPORUN ENLERİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!