Yozgat’ta “mini söyleşiler” de yaygınlaşıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köy, kasaba ve ilçelerdeki okulların yanı sıra şehir merkezinde mahalle aralarındaki okullara da ziyaretler gerçekleştiren Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, ilkokul öğrencileriyle “mini söyleşiler” yoluyla bir araya gelmeye devam ediyor.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü  75.Yıl Dr. Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulu Müdürü Gamze Açıkgöz’ün daveti üzerine 25 Mayıs 2023 Perşembe günü gittiği okulda, Prof. Dr. Mustafa Böyükata “Ben de keşfederim” başlığı etrafında yaptığı söyleşide çocukların dünyasına dokundu ve onların meraklı sorularına cevaplar verdi.

Okulun 4’üncü sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen buluşmada Prof. Dr. Böyükata, sohbet havasında ve neşeli bir atmosfer oluşturarak buluş, icat ve keşif kavramları üzerinden başlattığı tartışma ile öğrencileri düşünmeye ve zihinlerinden geçenleri ifade etmeye yönlendirdi. Harizmi’nin matematiğe kazandırdığı “sıfır” ile ne büyük bir iş yaptığını öğrencilere yaptırdığı uygulamalarla ortaya koyup, “sıfır” olmasaydı hayatımızda nelerin eksik olacağını çocuklara yorumlattı.

Öğrenci düzeylerine uygun bir dil kullanmaya özen gösteren Prof. Dr. Böyükata, geçmişte yaptıkları çalışmalarla tanınan öncü bilim insanlarının yaptıklarından örnekler verdi ve ilerde öğrencilerinde harika işler yapabilecekleri yönünde inançlarını güçlendirici ve heveslendirici diyaloglar geliştirdi.

Çocuklara hediye kitaplarda dağıtılan etkinliğin sonunda öğretmenler ve okul müdürü Gamze Açıkgöz tarafından Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür edildi. Haber Merkezi

Yozgat’ta “mini söyleşiler” de yaygınlaşıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!