YOZGAT’TA AK PARTİ ADAYLARI TANITILDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart Yerel seçimleri için geri sayım devam ediyor. Yozgat merkezde yola mevcut Belediye Başkanı Celal Köse ile devam etme kararı alan AK Parti, ilçe belediye başkanlarını da duyurdu. 

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş dün sosyal medya hesapları üzerinden ilçe adaylarının açıklayarak; İşte Türkiye yüzyılının, Yiğitler şehri Yozgat’ın Mimarları ifadelerine yer vererek adaylara hayırlı olsun dedi.

10 Şubat Cumartesi günü saat 10.30 da Rıza Kayaalp spor salonunda yapılan aday tanıtım toplantısıyla birlikte AK Partide ilçe belediye başkan adaylarının isimleri netlik kazandı. Yapılan aday tanıtım toplantısında adaylara başarılar dilenerek hayırlı olması temennilerinde bulunuldu.

Yozgat’ımıza Hayırlı Uğurlu Olsun

Toplantıda açılış konuşması yapan İl Başkanı Altuntaş Yozgat’ta Hizmet Belediyeciliğinin Ak Partiyle devam ettirilmesinde kararlı olduklarının altını çizerek Yozgatlılara seslendi. Konuşmasına protokolü selamlayarak başlayan Altuntaş; “Bu kutlu yolculukta şimdiden bütün adaylarımıza başarılar diliyorum. Başkan Adaylarımız Yozgat’ımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

 “Çok Hassas Süreçlerden Geçtik”

22 yılda AK Parti Hükümetiyle Türkiye’nin geldiği noktaların altını çizen İl Başkanı Altuntaş; “Bizleri durdurmaya çalışanlar oldu, bunları sizler daha iyi biliyorsunuz. El ele vererek bunlara karşı çıkacağız. Yozgat’ı ve Türkiye’yi daha da ilerilere taşıyacağız. Adaylarımızı belirlerken çok hassas süreçlerden geçtik ve bugün sizlerin karşısına çıktık. 30 Marta kadar devam edecek bu kutlu davada davamıza gönül vermiş bütün arkadaşlarımıza ve başkan adaylarımıza başarılar diliyorum. Allah yolumuzu açık etsin, Allah utandırmasın” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse tanıtım toplantısına salonda bulunan bütün partililere 2024 seçimlerinde kullanacağı seçim müziğini dinleterek başladı. Köse; “Ak Parti’nin bir neferi olmaktan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında yol yürümekten onur ve gurur duyuyorum” dedi.

“Bayrağı Bir Kişinin Devralması Gerekiyordu”

Başkan Köse; “Yolculuğumuz dava yolculuğu, şuur ve hizmet yolculuğu. Bu nokta da insanın bir davası ve hedefi olmalı. Kırılmadan incinmeden ve incitmeden bir adaylık süreci yaşadık. Bu süreçte tüm aday adaylarımız elbette ki adaylığa layık kardeşlerimizdi. Fakat bu bayrağı bir kişinin devralması gerekiyordu. Bütün aday adaylarımızdan Allah razı olsun. Hiç kimse kırılmadı, biz partiliyiz dedi ve bu duruşu sergiledi” şeklinde konuştu.

“Az Laf Çok İş”

Köse; “Her türlü fitne ve saldırılara rağmen Allah’a hamd olsun ki çizgimizi bozmadık ve bozmadan da devam edeceğiz. Her söze verecek bir cevabımız var fakat birlik ve beraberlik için sustuk. Ve dedik ki az laf çok iş. Görevimizi devraldığımız günden bu yana da laf değil eser üretmeye gayret ettik. Bizler kimsenin cesaret edemediği işler yaptık. Büyük cami projemizi yaptık, yurt caddesi ve eski pazar mahallesi projelerimizi yaptık. Doğruyu bildikleri halde doğruyu söylemeyen insanlar oldu. Allah nasip eder, milletimiz bize teveccüh gösterirse 1 Nisan’da daha çok iş yapacağız. 10 gün sonra proje tanıtım toplantısı yapacağız. Alt yapı işlerine girmeyin dediler, biz sağlığımızı, Yozgat’ımızı düşünüyoruz dedik, bismillah dedik başladık. Yeni dönemde de devam edeceğiz. Yüzde 70 seviyesindeyiz alt yapıda çok şükür. Dekoratif lambalar ile ışıklandırmalar yapacağız. Bütün mahallelerimizde kentsel dönüşüm yapacağız’’ dedi.

“Benim Evim De Yozgat, Barkım Da Yozgat”

AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan tanıtım toplantısında yaptığı konuşmaya Yozgatlıların açtığı pankartı okuyarak başladı. Şahan; “Kıymetli hemşerilerim orada bir yazı var; ‘ Süleyman Şahan Vekilim Evin Barkın Yok Mu? Hep Yozgat’tasın’ yazmışlar. Benim evim de Yozgat, barkım da Yozgat, gençliğim de Yozgat, geleceğim de Yozgat!” dedi.

“Adaylarımız Siz Değerli Yozgatlılara Emanet”

Yozgat belediye başkanlarının Yozgatlılara emanet olduğunun vurgusunu yapan Milletvekili Şahan; “Bizler AK Parti ailesi olarak bizler öyle bir lidere sahibiz ki bir bakışıyla dosta güven düşmana korku veriyor. Mazlumların sesini dile getiren sadece bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bugü burada birbirinden kıymetli 14 ilçe belediye başkan adayımız ve 22 belde belediye başkan adayımız ile karşınızdayız. 14 ilçe 22 beldemizi Cumhurbaşkanımıza hediye etmeye hazır mıyız? Göreve geldiğimiz ilk günden beri Abdulkadir abim ile sizlere bir söz verdik. Gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışacağız dedik. Bizler sözümüzü tuttuk, şahit misiniz? Yozgat siz bize emanetsiniz, belediye başkan adaylarımız da siz değerli Yozgatlılara emanet’’ dedi.

“Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır”

Milletvekili Süleyman Şahan’ın ardından konuşma yaparak salonda bulunan partililere “Bizler eser ve hizmetleriyle gurur duyan, kısır siyasi çekişmeler yerine yine eser ve hizmet konuşan, projelerle milletinin karşısına çıkan AK Parti’yiz” diyerek başlayan, Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül; “Bizlerin hamaset yapmasına, rakiplerine karşı bel altı tutumlar sergilemesine, algı, yalan ve iftiralarla seçmenimizi yanıltmamıza gerek yoktur. Çünkü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarının sözü senettir. Çünkü AK Parti demek eser ve hizmet üretmek demektir” dedi.

“Karşımızda Türkiye’nin İkbalini Düşünenler Yok”

Akgül; “Değerli Dava ve Yol Arkadaşlarım; Yerel Seçimler için yalnızca projeler konuşmalı. Rakiplerimizle bu alanda yarış içerisinde olunmalı. Lakin karşımızda Türkiye’nin ikbalini düşünen yok. Türkiye’nin istikrarını nasıl bozarız, bu seçimlerde nasıl iktidarı zayıflatırız diyerek yine ağababalarına dayanan bir zihniyet var. Bunları da unutmayacağız.

“Gönül Belediyeciliğini Bozok Yaylasında Hâkim Kılacağız”

Ak Parti’nin Yozgat’ta bu seçimleri de başarıyla atlatacağına olan inancını dile getiren Akgül; “Bu zihniyetin Türkiye’nin pranga vurulması için yapmış olduğu çabayı da milletimize kapı kapı gezerek anlatacağız. Bir yandan projelerimizi konuşacağız, bir yandan da Anadolu’dan vereceğimiz güçlü destek ile ülkemizin başına örülmek istenen ağları birlikte yok edeceğiz. Sahada hep birlikte mücadele edeceğiz. İnşallah Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’mizi yine merkez ve ilçelerimizde birinci Parti çıkararak Gönül Belediyeciliğini Bozok Yaylasında hâkim kılacağız” ifadelerine yer verdi.

“Yozgat Bugün Başka Bir Güzel”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilen desteği Yozgatlılara hatırlatarak aynı desteği 31 Mart seçimleri için de beklediklerini dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu; ‘’Çok değerli il başkanım, çok değerli milletvekili arkadaşlarım, çok değerli Yozgat belediye başkanım, çok değerli parti üyelerimiz, çok değerli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Türkiye Yüzyılının mimarı dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve muhabbetlerini sizlere iletiyorum.  Çok değerli dava arkadaşlarım Yozgat bugün başka bir güzel. Hıncahınç ve coşkuyla heyecanla dolduran vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. AK belediyeciliği ve AK Parti siyasetini halk ile buluşturan Yozgat il teşkilatına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu bütünlüğümüz 14 ilçemizde de 22 beldemizde de yine devam edecek. Davetimize gelen siz misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Yozgatlı hemşehrilerimizin dualarınıza talibiz’’ şeklinde konuştu.

AK Parti’nin Yozgat’ta İlçe Belediye Başkan Adayları şu şekilde;

Akdağmdeni-Ferudun Daştan, Aydıncık-Mustafa Tekçam, Boğazlıyan-Gökhan Coşar, Çandır-Mustafa Ertan Örgün, Çayıralan-Şahin Şahiner, Çekerek-Eyüp Çakır, Kadışehri-Şahbettin Aksoy, Saraykent-Ahmet Öçal, Sarıkaya-Osman Gözan, Sorgun-Mustafa Gürbüz, Şefaatli-Zeki Bozkurt, Yenifakılı Cevdet Arslan, Yerköy-Fatih Arslan.

AK Parti’nin Yozgat’ta Belde Belediye Başkan Adayları şu şekilde;

Akdağmadeni: Belekçehan-Şahin Arısoy/ Umutlu-İlhan Koçak/ Oluközü-Mustafa Yılmaz.

Aydıncık: Baydiğin-Osman Uslu.

Boğazlıyan: Ovakent-Tuncay Erdoğam/ Sırçalı-Ferit Koçyiğit/ Yamaçlı-Şaban Altıntaş/ Yenipazar-Mustafa Özer/ Uzunlu-Mustafa Uçar.

Çayıralan: Konuklar-Muammer Çetin.

Çekerek: Özükavak-Abdullah Gökçetürk.

Kadışehri: Halıköy-Zeki Şimşek.

Saraykent: Dedefakılı-Haydar Coşkun/ Ozan-Ahmet Yaşar.

Sarıkaya: Karayakup-Hidayet Kolver

Sorgun: Araplı-Üzeyir Cansev,/ Doğankent-Önder Sungur, /Yeniyer-Nevzat Atak/ Çiğdemli-İsmail Biçer/ Bahadın-Mustafa Kurul/ Eymir-Çetin Mertoğlu/ Gülşehri-Ali Ünlü.

Haber: Ömer Faruk Ecevit

YOZGAT’TA AK PARTİ ADAYLARI TANITILDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!