YOZGAT’TA 112 ACİL ÇAĞRI HİZMETLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, gereksiz çağrıların ve asılsız ihbarların acil durumları aksattığını belirterek 112’nin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Yozgat’ta acil çağrı hizmetlerinin daha etkin, verimli ve hızlı bir şekilde vatandaşlara sunulması için bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlık etti.

Toplantıda, 112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu’nun çalışmaları, sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Özellikle gereksiz çağrıların ve asılsız ihbarların önlenmesi için neler yapılabileceği konuşuldu.

Vali Özkan, 112 Acil Çağrı Hizmetleri’nin hayati bir öneme sahip olduğunu belirterek, vatandaşların bu hizmetten yararlanırken sorumlu davranması gerektiğini söyledi. Özkan, “112 Acil Çağrı Hizmetleri, can kurtarıcı bir hizmettir. Bu hizmetin gereksiz yere meşgul edilmesi, başka acil durumlarda yardım bekleyen vatandaşlarımızın mağdur olmasına neden olabilir. Bu nedenle 112’yi arayan vatandaşlarımızın gerçekten acil bir durumları olup olmadığını iyi değerlendirmelerini istiyoruz.” dedi.

Toplantının sonunda, 112 Acil Çağrı Hizmetleri’nin daha verimli ve kaliteli bir şekilde sunulması için alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken çalışmalar kararlaştırıldı. HABER MERKEZİ

YOZGAT’TA 112 ACİL ÇAĞRI HİZMETLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!