YOZGATLILAR KIŞA HAZIR : LASTİKÇİLERDE YOĞUNLUK YAŞANIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ta hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte vatandaşlar kış lastiği taktırmak için lastikçilere akın etti. Ticari araçlar için 1 Aralık’ta başlayacak zorunluluk öncesinde, sürücüler hem güvenlik hem de ceza riskini azaltmak için önlem aldı. Lastikçiler ise yoğun talebi karşılamak için mesai harcıyor.

Yozgat Lassa bayiinde çalışan Volkan Doğruer,  sürücülerin, 1 Aralık tarihinden önce lastiklerini taktırarak ve kış için araçlarına bakım yaptırdıklarını belirtti.

“1 Aralık  ticari grup için son tarih”

Doğruer, “1 Aralıkta ticari grubun zorunlu olduğunu fakat yaşadığımız bölgenin hava şartları nedeni ile sabah ve akşamları buzlanmalar olacağı için şoförlerin en kısa süre içerisinde lastiklerinin değiştirmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Aynı zamanda müşterilerin yoğunluğu ve hava şartlarının sert olduğu bu zamanlarda vatandaşların daha müsait ve uygun vakitlerde en kısa sürede lastiklerini değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Doğruer, Müşteriler bu yoğunlukta ve soğuk havanın verdiği zorlu şartların altında kalmadan, sıkıntı çekmeden kendilerine uygun, müsait bir vakitte gelirler ise hem bizim için hem de kendileri için daha rahat ve kolay olacağını vurguladı.

“Riskleri en aza indirmek için lastiklerin yenilenmesi gerek”

Oto lastik ustası Akdemir Adıgüzel, bütün vatandaşların en kısa sürede lastiklerinin yenilemesi gerektiğini, böylece oluşabilecek riskleri en aza indireceklerini ifade etti.

Adıgüzel, “Şuanda aşırı derece yoğunluk var. Yaklaşık olarak 15 tane araç dışarıda kuyruk oluşturmuş durumda ve bu yoğunluk zorunluluk tarihinin yaklaşması ile birlikte daha da artacak. Kış lastiklerini insanlar araçlarına taktırmak zorunda, çünkü olası bir trafik kazası veya göremediğimiz yol buzlanması sırasında oluşabilecek olumsuz durumlardan etkilenmemek adına kesinlikle kış lastiklerini hava şartlarına göre taktırmalıdırlar” dedi.

Kış lastiği taktırmaya gelen Hakkı kurt ise, kış lastiğinin zorunluluk tarihi gelmeden önce hava şartlarına göre yapılması ve önlem alınması gerektiğini vurguladı.

“Ustaların tecrübesine güveniyorum”

Kurt, “Lastiklerimi taktırırken ustaların tecrübesine dayanarak lastiklerin durumunu öğreniyorum ve ustaların yönlendirmesi ile aracıma en uygun lastiği takmaya gayret gösteriyorum. Arabalar hem kendilerine hem de karşı tarafa zarar verme riskini taşıyan bir araç. Bu yüzden arabamın lastiklerini ustaların tavsiye ve deneyimlerini göz önünde bulundurarak hava şartlarına göre değiştiriyorum” dedi.

“Lastiklerimi seçerken uluslararası raporlara çok fazla dikkat ederim”

Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Korkmaz ise, “Ankara ve Yozgat arası sürekli seyahat ediyorum. İki ilimiz de buzlanma açısından oldukça riskli. Bunları göz önünde bulundurarak bende lastik araştırması yaptım. Aracıma en uygun lastiği her zaman olduğu gibi bu yıl da soğukların başlaması ile birlikte Lassa Yozgat Bayiinde değiştiriyorum. Lastiklerimi seçerken uluslararası raporlara çok fazla dikkat ederim. Markaya çok fazla önem vermeden kullanıcıların yorumlarına ve raporlara bakarak en uygun lastiği seçiyorum” dedi.

HABER: MUHAMMED ÜSTÜNTAŞ

YOZGATLILAR KIŞA HAZIR : LASTİKÇİLERDE YOĞUNLUK YAŞANIYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!