YOZGATLILAR ANTALYA’DA ARABAŞIYLA BULUŞTU!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgatlılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen gecede Başkan Uysal da Yozgatlılarla birlikte oldu. Uysal, arabaşı ikram edilen gecede Nida Tüfekçi ve Cahit Sıtkı Tarancı’yı anarak duygusal anlar yaşadı.

Antalya’da yaşayan Yozgatlılar, un, su ve tuzla yapılan çorbası içinse tavuk eti kullanılan yöreye has arabaşının ikram edildiği gecede bir araya geldi. Antalya Yozgatlılar Derneği’nin düzenlendiği ve ev sahipliğini dernek başkanı Halis Esmer’in yaptığı geceye Başkan Uysal da katıldı. Uysal, gecede yaptığı konuşmada, Yozgat’ın çok sayıda devlet adamı yetiştirdiğini ama Türk halk müziği sanatçısı ve derlemeci Nida Tüfekçi’nin kendisinde yerinin ayrı olduğunu söyledi.

“Allah Birliğimizi, Beraberliğimizi Bozmasın”

Antalya ve Murat Paşa’nın sadece Türkiye’nin değil dünyanın farklı coğrafyalarından farklı kültürlere ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Uysal, “Şehrin ortak kültürünü oluşturan, birbirini sayan, seven, herkesin birbirini olduğu gibi kabul ettiği bir kent kültürümüz, bir hayat kültürümüz var. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Başkan Uysal, konuşmasının sonunda Cahit Sıtkı Tarancı’nın Memleket İsterim şiirini okudu.

Haber Merkezi

YOZGATLILAR ANTALYA’DA ARABAŞIYLA BULUŞTU!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!