YOZGATLI SEÇMEN YİNE AYNI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimlerin üstünden 1 hafta geçti. Seçilen vekiller mazbatalarını almaya başladılar. Mazbatasını alan doğru Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yolunu tutuyor.

Fotoğraf çektirip, kaydını yaptıracak. Birde kürsüye çıkıp yemin etti mi resmen 600 Milletvekili parlamento da oluşacak. Haydi hayırlısı !

Geriye kaldı Cumhurbaşkanlığı seçimi. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta bugün Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; %49.52 oy, Kemal Kılıçdaroğlu; % 44.88 oy alırken her iki adayda yeterli oy alamadığından seçim 2. Tura kalmıştı.

Nasip olursa 28 Mayıs Pazar günü ülkede tekrar seçim yapılacak. Bu kez 2 aday yarışacak. Erdoğan mı, Kılıçdaroğlu mu ?

Erdoğan, Yozgat’tan yüzde 72.70 oy alırken,

Kılıçdaroğlu yüzde 21.34 oy almıştı.

Erdoğan’ın Yozgat’tan aldığı oy Türkiye genelinde 5. Sıraya oturdu. Geçtiğimiz 3 aylık kampanya süresinde ne zaman çalışma arkadaşlarımızı halkla röportaj yapmaları için yönlendirdiğimizde görülüyordu ki her 10 kişiden 7’si direkt ‘’Tayyip Erdoğan’’ diyordu. Neticede beklenildiği gibi oldu.

Çok partili hayata geçtiğimiz Menderes döneminden biliyoruz ki muhafazakâr bir kimliğe sahip olan Yozgatlı topyekûn tercih yaparken milliyetçilik, muhafazakârlık, vatan, millet, bayrak, ezan deyince önünde hiçbir engel tanımamıştır.

Bu sadece Menderes döneminde olmamış. Süleyman Demirel’in Adalet Partisi, Alparslan Türkeş’in MHP’Sİ ve MÇP’Sİ, Özal’ın Anavatan Partisi, Erbakan’ın Refah Partisi dönemlerinde de Türkiye geneline baktığımızda Yozgat hep 1. Derecede bu partileri destekledi ve oy verdi.

Son 21 yılda ise yine değişen bir şey olmadı. Bu kez de aynı  idealler uğrunda siyaset yapan Tayyip Erdoğan’ın kurduğu Ak Parti yapılan bütün seçimlerde en çok oyu alarak ipi göğüslemiştir. Birinciliğini kimseye kaptırmamıştır.

14 Mayıs seçiminde de her ne kadar oy kaybeder, Yozgat farklı bir tercih yapar gibi söylemler olduysa da netice yine değişmedi.

Ben hatırlıyorum. 2019 yılında Sayın Erdoğan’ın Yozgat’ta yaptığı bir konuşmada Yozgat halkına şöyle seslendiğini biliyorum.

‘’Aziz Yozgatlılar! Bu meydanda inanç var, bu meydanda azim var, bu meydanda vefa var. Bu meydanda kardeşlik var, bu meydanda muhabbet var. Bu meydanda gerektiğinde kadife eldiven olup seven, gerektiğinde demir yumruk olup ezen cesur yürekler var.

İşte biz bunun için Yozgat’ı seviyoruz. Biliyorum ki Yozgatlı da bizi seviyor. Biz etle tırnak gibiyiz. Yozgat bizi sever bizde Yozgat’ı severiz’’ demedi mi ?

Ahir kelâm; Önümüzde ki Pazar günü yapılacak 2. bir seçimde netice yine değişmeyecek. Yozgatlı köyüyle, kasabasıyla, belde ve ilçesiyle, merkeziyle topyekûn yine %70’lerin üstünde oy çoğunluğuyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyecektir.

Benim de kanaatim budur. Bekleyip göreceğiz. Ülkem adına, milletim adına, devletim adına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum, Vesselam.

YOZGATLI SEÇMEN YİNE AYNI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. yozgat her zaman iktidarları destekledi de iktidarlar yozgata ne verdi?

    Cevapla
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!