Yozgatlı Hemşerimiz Adalet Bakan Yardımcısı Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hurşit Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adalet Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Yıldırım, siyaset ve hukuk alanında pek çok başarıya imza atan bir isim.

Resmi Gazete ’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre; Adalet Bakan Yardımcılığı’na Yozgatlı hemşerimiz Hurşit Yıldırım atandı. Yıldırım, 3 Mart 1974 yılında Yozgat’ta dünyaya geldi. Babasının ismi Şevki, annesinin ismi Fatma’dır. İlkokulu Kırşehir’de bitirdi. Ortaöğretimi Yozgat’ta tamamladı. 1995’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mali Hukuk alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında bulunan Yıldırım, aynı zamanda İstanbul Yozgatlılar Derneği Genel Sekreterliği görevini de başarıyla yürüttü. Kadıköy İnsan Hakları Kurul üyeliği de yapmış olan Hurşit Yıldırım, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği üyesidir.

2002-2004 tarihleri arasında AK Parti Kadıköy Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı ile siyasete başlayan Hurşit Yıldırım, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkan Yardımcılığı yapmasının ardından 2009-2011 tarihleri arasında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2010 Referandumunda Anadolu Yakası Seçim İşleri Bölge Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2011-2013 yılları arasında AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

2004-2009 döneminde Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi olarak Plan Bütçe Komisyonu, Hukuk Komisyonu ve Denetleme Komisyonu gibi birimlerinde görev yapan Hurşit Yıldırım’ın yerel yönetim tecrübesi de bulunmaktadır.

Atama kararının ardından açıklama yapan Yıldırım; “Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç ‘un önerisi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktayım. Bu görevlendirme sebebi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’a şükranlarımı arz ederim” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yozgatlı Hemşerimiz Adalet Bakan Yardımcısı Oldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!