Yozgat’ın Valisi Özkan oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valiler Karanamesi’nin açıklamasından ardından Tunceli Valisi olarak görev yapan Mehmet Ali Özkan Yozgat Valiliğine atandı.

Vali Mehmet Ali Özkan Kimdir?

1973 yılında Ankara Güdül’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Mehmet Ali ÖZKAN, 1999 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak, Gümüşhane Kaymakam Adayı, Afyon- İhsaniye ve Denizli- Beyağaç’ta Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı yurtdışı eğitim stajı çerçevesinde bir yıla yakın süreyle İngiltere’de kalmıştır. Daha sonra sırasıyla Afyon-Başmakçı, Van-Gürpınar ,Konya-Hadim, Düzce-Gölyaka, Artvin-Hopa ve Bitlis -Tatvan İlçelerinde Kaymakamlık görevini yapmıştır. Ayrıca 07 Eylül 2017 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında Bitlis İli Yolalan Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştur.

09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tunceli Valiliğine atanmıştır. Arzu ÖZKAN Hanımefendi ile evli olup, iki kız çocuğu babasıdır.

Yozgat’ın Valisi Özkan oldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!