Yozgat’a Yeni Proje: Arslan’dan Evcil Köy

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmiş Dönem Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklamasının ardından, Yozgat’ı daha yaşanabilir kılmak amacıyla hayata geçirmeyi hedeflediği 6. projesini basınla paylaştı. Arslan, bu projede önceliği sokak hayvanlarına vererek, “Evcil Köy Projesi”ni detaylarıyla anlattı.


“SOKAK HAYVANLARINA DOĞAL YAŞAM ALANI”

Projenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Arslan, “Evcil sokak hayvanları için doğal ortamda yaşama, hayatlarını devam ettirebilme imkânı sağlanacak. Cenab-ı Hakk’ın diğer tüm canlılar gibi bunları da bizim merhametimize emanet ettiği, bakmamız ve ihtiyaçlarını gidermemiz gereken canlılar olarak görüyoruz” dedi.


“SAĞLIKLI BARINAKLAR”

Projenin ana hedeflerinden biri, sağlıksız barınaklar yerine daha doğal ve sağlıklı bir ortamın oluşturulması. Bu kapsamda geniş bir alanda her türlü barınma ve beslenme imkanlarının sağlanacağı belirtilirken, aynı zamanda bir veteriner kliniği kurularak tıbbi ve acil müdahale imkanları da oluşturulacak.


“HER TÜRLÜ BARINMA VE BESLENME İMKANI”

Arslan, projenin ayrıntılarını şu şekilde paylaştı: “Veteriner kliniği kurulacak, tıbbi ve acil müdahale imkânı oluşturulacak. Geniş bir alanda her türlü barınma ve beslenme imkanları sağlanacak. Sağlıklı mama üretimi yapılacak. Toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak ve toplumsal duyarlılık artırılacak.”

Arslan, Evcil Köy Projesi’nin, sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve doğal bir ortamda yaşamalarına olanak tanıyan bir adım olduğu vurgulanırken, projenin aynı zamanda toplumun bu konuda bilinçlenmesine ve duyarlılık kazanmasına katkı sağlamayı amaçladığını ifade etti.
HABER: BÜLENT KALABALIK

Yozgat’a Yeni Proje: Arslan’dan Evcil Köy
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!