YOZGAT, YOZGAT’TAN DAHA BÜYÜK -3-

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sayın Bekir Bozdağ bu seferki Yozgat’a gelişinde uzlaşma ararken basını, sivil toplum örgütlerini göz ardı etmedi. En azında kendisini istişare etmeye hevesli gördüm.

Bereket versin ki ben bilirim demiyor. Konuşuyor, konuşturuyor. Herkesin fikrini soruyor.

Yıllar önce Nohutlu Tepesindeki Belediye Tesislerinde yine bir araya gelmiştik. Yanılmıyorsam o gün hâzirûn tarafından çevre yolu tartışılıyorken oldukça kalabalık bir toplulukta sırasıyla herkese söz vermişti. Söylenenleri dinlemiş, notta almıştı.

Herkes yapılacak çevre yolunun Yozgat’ı tümden bitireceğini ifade ediyor, gelip-geçen araçlar Yozgat’ı hiç görmeden ya Nohutlu Tepesi arkasından ya da Çamlığın arkasında gelip geçecekler Yozgat’a hiçbir katkısı olmayacak diyorlardı.

Lokantaların ve bazı küçük işletmelerin yok olacağını da söyleyenler oldu.

Sıra bana gelince fikir beyan etmeyeceğimi söylememe rağmen “Ahmet Ağabey! Senin bu konuyla ilgili söyleyeceğin söz, öneri benim için çok önemli. Lütfen fikir beyanında bulunur musunuz?” demişti. 

Bende bakan beye açıkça çevre yolu ile ilgili fikrimi söylemiştim. 

Burada hepsini anlatmayacağım. 

Bir gerçek var çevremize baktığımızda Sivas, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri gibi sınır komşumuz olan iller ve Türkiye’deki diğer bölgelerin tamamına yakınında çevre yolu yapılmış, Yozgat hariç. Böyle bir şey olur mu? Bu ne zaman kadar devam eder? 

Bu soruya cevap verebilecek biri var mı?

Bugün olmazsa 3-5 sene sonra hatta 10 sene sonra çevre yolunun yapılaması gene elzem olacaktır. Vilayet olmanın gereği de budur.

İyileştirmeyle ilgili diğer kanaat ve düşüncelerimi arz etmiştim. Yanılmıyorsam ilgide görmüştü. 

Beni bir tarafa bırakın orada hazır bulunan kişiler elbette güzel önerilerde de bulunmuşlardı. O günden bu güne geçen yıllar içinde çevre yolumuzda herhangi bir gelişmede olmamıştır. 

Şahsen ben 30 yıla yakın Sayın Bekir Bozdağ’la birlikte siyaset yaptım. Kendisini yakinen tanıyorum. Yozgat için bugünden sonra ne yapılabilir? 

Konularındaki görüş ve düşünceleri bu kez bana daha candan ve samimi geldi. 

Birinci yazımda söylediğim gibi bundan böyle mümkünse her ay bir ilçede basın mensuplarıyla, akil adamlarla ve sivil toplum örgütleriyle ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileriyle ehliyet ve liyakate önem vererek Yozgat’ı masaya yatırıp bugüne kadar yapılanların yanında yapılamayanların öncelik sırasına göre tespit edilerek bir bir hayata geçirilmesinde zaruret olduğuna inanıyorum.

Ben yine inanıyorum ki 18 yıllık AK Parti iktidarında siyaset yapan yetkili ve etkili kişiler mutlaka değişik konularda istişareler yapmışlardır. 

Yapmamaları mümkün değildir. Rüştünü ispat etmemiş ve bugüne kadar ömrü el etek öpmekle geçmiş, sakallı-sakalsız başkalarının sırtından asalak olarak geçinen bazı şahsiyetler toplumun refahına, huzuruna, mutluluğuna olan önemli konularda siyasileri maalesef yanlış bilgilendirmişlerdir.

Parti içinde başka parti dışında başka fikirleri çağrıştıran, neyin nerede konuşulacağını bilemeyen, bu zevatlar ne yazık ki hala AK Parti içinde arzı endam ederler. Sözlerine itibar edilir. Nedendir bilmiyorum.

Ahir kelam; Yozgat’ın geleceği konusunda çağa yaraşır, geliri artmış, tarım ve hayvancılıkta büyük mesafeler alarak eski günlerine dönen çiftçisiyle-köylüsüyle, esnafı ve tüccarıyla parmakla gösterilen iller arasına girmesi her Yozgatlı gibi beni de ziyadesiyle memnun eder. 

Ben inanıyorum ki; Sayın Bozdağ’ın gayretli çalışmalarının yanında kişi, kuruluş, akil insanlarla yapılacak olan istişareler sonunda iktidarın alacağı tüm olumlu kararlar Yozgat’ın yeni yüzü olacak ve şaha kalkacaktır, diyorum.

Vesselam… 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE

YOZGAT, YOZGAT’TAN DAHA BÜYÜK -3-
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!