YOZGAT, YOZGAT’TAN DAHA BÜYÜK -1-

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta sonu Yozgat Milletvekilimiz, Anayasa Komisyonu Başkanı Sayın Bekir Bozdağ, Yozgat Programı kapsamında yerel basınla Çamlık Belediye Tesislerinde sabah kahvaltısında buluştu.

AK Parti İl Başkanı Sayın Yusuf Başer telefonla bendenizi arayarak bu kahvaltıda bulunmamı istedi. Bende seve seve kabul ettim.

Yerel basının sorunları dile getirildi. Özelikle de Basın İlan Kurumunun (BİK) Çorum’a bağlanması ve ilan gelirlerinin %15’inin kesilmesinin yerel basını sıkıntıya soktuğu dile getirildi.

Sadece buda değil.

Reklam gelirlerinin azalması, işçi maliyetlerinin yüksekliği, pandemi gibi konular karşılıklı görüşüldü, konuşuldu, teati edildi.

Dostumuz Sayın Bekir Bozdağ konuya vakıf olduktan hemen sonra ilgili kurum müdürlerini arayarak yerel basının içinde bulunduğu sıkıntıları bir bir izah ettikten sonra bu konunun düzeltilmesini aksi halde önümüzdeki ilk Ak Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda dile getireceğini söyledi.

Bundan böyle bu işin sonuna kadar takipçisi olacağını da ifade etti.

Sayın Bozdağ’ın bu yaklaşımı gazete sahiplerini ve bütün basın mensuplarını memnun etti.

Gazete sahipleri olarak bizlerde burada kamu hizmeti yapan, gece gündüz demeden ayna vazifesi gören, sektörün zorluklarını yaşayan kişiler olarak bundan sonra sorunlarımızın çözüleceğini ümit ederiz.

Sayın Bozdağ ile yapılan görüşmede sadece basının sorunları değil tüm Yozgat’ın sorunları bir bir dile getirildi, müspetiyle-menfisiyle.

Daha önemlisi bundan böyle her ay ayrı bir mekânda basın mensupları ile Yozgat’ın sorunları masaya yatırılarak telkin ve tasfiye niteliğinde dile getirilecek olması konusu üzerinde mutabakata varıldı.

Arkadaşların önerisi doğrultusunda “İlk toplantıyı Topçu Köyünde ki Ahmet Büyüksoy’un bağ evinde yapalım, kahvaltımızı versin” denildi.

Bizde köy odası geleneğinden gelen hane sahibi birisi olarak: “Bundan sadece zevk duyar, haz alırım. Gelecek bütün misafirlerimi ağırlamanın mutluluğunu bize yaşatırsınız” dedim. Ümit ederim gerçekleşir.

Yozgat’ın konuları sadece bu olmasa gerek.

İlimizde siyaset yapanlar, sivil toplumuyla, tacirleriyle, basınıyla, âkil insanlarıyla bir masa etrafında zaman zaman bir araya gelerek sorunlarına çözüm bulamadılar. Çözüm bulma gereği de duymadılar.

Bugün için demiyorum. Geçmişte de günümüzde de aynı partinin birçok milletvekili bir araya gelemediler. Herkes bildiği türküyü söyledi. Keşke büyük yatırımlar yapılmadan önce bu birlik ve beraberlik değişik ortamlarda yapılsaydı da yeni bir Yozgat oluşturabilseydik.

Organize sanayinin bugün ki yeri, TOKİ’lerin yerleri, vilayet konağının yeri, hastanenin yeri, üniversitenin yeri gibi büyük yatırımlar bugün bile hâlâ tartışılır durumdadır.

Bir kısım insanlar hâlâ bu yatırımların Yozgat-Sorgun arasına, diğer bir kısmı Yozgat-Yerköy arasına yapılsaydı diye serzenişte bulunuyorlar da yapılanların yanlışlığını yüksek sesle dile getiriyorlar.

Yozgat siyasetine de Saat Kulesi siyaseti diyorlar.

Bunun esas sebebi açık, şeffaf bir şekilde istişare edilerek yatırımların, yer tespitlerinin yapılamadığı olsa gerek.

Keşke bu tür konular plan-proje aşamasında önceden konuşulabilse, görüşülse, lehte-aleyhte görüş alışverişi olsa, yer tespitlerinde uzlaşma sağlanabilseydi ne âlâ olurdu.

Her önüne gelen benim bildiğim, benim yaptığım doğru dedi de ondan olsa gerek.

Her ne kadar yapılan yatırımlar Yozgat hudutları içindeyse de en azından tartışmalar olmayacaktı diye düşünüyorum.

Bozdağ’ın dediği gibi Yozgat, Yozgat’tan daha büyüktür.

Bu konuya yarında inşallah devam edeceğim, diyorum. Vesselam… 22 HAZİRAN 2021 SALI

YOZGAT, YOZGAT’TAN DAHA BÜYÜK -1-
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!