Yozgat Valiliği’nden Kış Lastiği Uyarısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valiliği, yük ve yolcu taşıyan araçlar için kış lastiği takma zorunluluğunun 1 Aralık’ta başlayacağını hatırlatarak, vatandaşları erken önlem almaya çağırdı.

Valilik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, olumsuz hava şartlarının başlaması nedeniyle, kış lastiği takma tarihini beklemeden daha güvenli bir sürüş için kış lastiklerinin takılmasını istedi.

Paylaşımda, “Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık’ta başlıyor. Olumsuz hava şartlarının başlaması nedeniyle, zorunlu kış lastiği takma tarihini beklemeden daha güvenli bir sürüş için kış lastiklerimizi taktıralım” ifadelerine yer verildi.

Kış lastiği takma zorunluluğu, 1 Aralık 2023 ile 1 Nisan 2024 tarihleri arasında yük ve yolcu taşıyan araçlar için geçerli olacak. Bu tarihler arasında kış lastiği takmayan araçlara 776 TL idari para cezası uygulanacak.

Kış lastiği takmanın, kaza riskini azalttığı, yakıt tasarrufu sağladığı ve lastik ömrünü uzattığı belirtildi. Vatandaşların, can ve mal güvenliği için kış lastiği takmaları tavsiye edildi.
Haber : Özlem Yazarel

Yozgat Valiliği’nden Kış Lastiği Uyarısı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!