YOZGAT VALİLİĞİ AÇIKLADI: 125 CC’YE KADAR MOTOSİKLETLER B SINIFI EHLİYETLE KULLANILABİLECEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valiliği, 125 cc’ye kadar olan motosikletlerin B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılmasına imkan tanıyan yönetmelik değişikliğini duyurdu. B ve üzeri sınıf ehliyet sahipleri, belirli şartları yerine getirdikleri takdirde, harçsız ve ehliyet değişikliği yapmadan 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilecek.

Yozgat Valiliği’nden yapılan açıklamada, yönetmelik değişikliğinin bugün 32456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandığı belirtildi. Açıklamada, yönetmelik değişikliği ile B ve üzeri sınıf sürücü belgesi sahiplerinin, ticari faaliyette kullanılanlar hariç, 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilmeleri için şu şartları taşımaları gerektiği ifade edildi: En az 2 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, son 5 yıl içinde sürücü belgesi geri alınmamış olmak, sağlık şartlarını taşımak, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek kurallar ve süre içerisinde direksiyon eğitimi almak ve sınavda başarılı olmak

Açıklamada, bu şartları sağlayan sürücülerin, harç ödemeden ve sürücü belgelerini değiştirmeden, sisteme işlenen şerh ile 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilecekleri kaydedildi.

Yozgat Valiliği, tüm motosiklet kullanıcılarına hayırlı olmasını dileyerek “Eğitim güvenli sürüşün anahtarıdır. Lütfen trafik kurallarına uyalım” çağrısında bulundu.

Haber Merkezi

YOZGAT VALİLİĞİ AÇIKLADI: 125 CC’YE KADAR MOTOSİKLETLER B SINIFI EHLİYETLE KULLANILABİLECEK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!