Yozgat Tanıtım Günleri Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkentte, Yozgat’ımızın tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, lezzetlerinin de tanıtıldığı Yozgat Tanıtım Günleri başladı.

Yozgatlı Dernekler Federasyonu koordinesinde, Yozgat Valiliği himayesinde, belediyeler, ilimiz kurum, kuruluş ve STK’ların katılımıyla Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri, 30 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Valisi Ziya Polat, ilimizin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, lezzetlerinin de tanıtıldığı stantları tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Ziya Polat, Milletvekilleri, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Yozgat Tanıtım Günleri protokol konuşmaları ile açıldı.

‘’BÜYÜK BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİK’’

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, konuşmasında, “Bir büyük hayalin gerçekleştirildiği bugüne hepiniz hoş geldiniz. Yozgat’ın kültürünün tanıtılması için üye dernek ve federasyonlarımızla birlikte dünyanın her yerinde yaşayan Yozgatlılarla iş birliği yaptık ve birlikte bu önemli güne imza attık. Kültürel mirasımıza sahip çıkmak için elimizden gücü de çabayı da sarf edeceğiz. Anadolu’nun kadim şehirlerinden tüm güzelliklerini genç kuşaklara aktarmak ve yaşatabilmek için burada toplanmış bulunuyoruz” dedi.

‘’SİZLERE HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

Yozgat tanıtım günlerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Bizler bir babanın evlatları gibiyiz. Bir merkezi 13 ilçe, 22 belde belediye başkanı ile 36 kardeşiz. 36 kardeşim adına çıktım ve selamlara yapıyorum. 36 belediye başkanımızla hep birlikte şehrimize, memleketimize, ülkemize ve sizlere hizmet için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Burada Yozgat’lılık üst kimliği var. Bu siyasi değerlerimizin sizlerin bir olduğu müddetçe başaramayacağı bir şey yoktur. Hep birlikte şehrimize, ülkemize bizleri hizmet etmeyi nasip etsin” dedi.

Yozgat’tan 36 belediyenin getirdiği tatları, el emeği göz nurlarını buluşturduklarını belirten Köse, “Yozgat’ı tanıyanlar için tekrarı bilmeyenler içinde tanıtmak için bir fırsattır. Bu asıl tatlarımızı da Yozgat’ta görüp tatmaları dolayısıyla sizleri de davet ediyoruz. Yozgat tanıtım günleri boyunca başkente Yozgat rüzgârı essin istiyoruz. Yozgat’ta hayat var, huzur var, kardeşlik var. Yozgat’ın havası sert ve soğuk olsa da gönülleri ısıtacak yüce hemşehrilerimiz var” diye konuştu.

‘’HEPİMİZİN ORTAK VAZİFESİ’’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat tanıtım günlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Bozdağ, “Yozgat’ın büyüklüğü sadece nüfusu ile değil nüfuzu ile insanlığa kattıklarıyla ölçülür. İyilikte, hayırda her türlü iyilikte yarışanların içerisinde Yozgatlı olmuştur. Her bir hemşehrimle onur ve şeref duyduğumu ifade etmek isterim. Yozgat’ı Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak hepimizin ortak vazifesidir. Tanıtmak için bizim Yozgat’ı tanımamız lazım. Biz Yozgat’ımızın sahip olduğu hazineleri, güzellikleri, değerleri yeteri kadar tanımıyoruz. Yozgat’ın hazinelerini bilmek lazım. Her bir hemşehrim bildiğim kadarıyla bunu yapıyor. Yozgatlılarda öncü rol oynayan, bilim. Sanat ve bilim insanları yetiştirmiştir. 29 Ekim’den başlayacak yeni yüzyıl Türkiye yüzyılı olacaktır. Yozgatlılarda hak ettiği yeri layıkıyla alacaktır” dedi.

‘’BOZOK’UN İKLİMİ SİNMİŞ’’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, Gurbetle sılayı buluşturan Yozgat tanıtım günleri etkinliğinin hayırlı olmasını diledi. Oktay, “Ankara’da memleket havası var. Ankara’ya toprağımızın kokusu, Bozok’un iklimi sinmiş. Bir tarafta baba ocağının türküleri bir tarafta ocaklarda yemeği ve aşı kaynıyor. Yozgat’ın güzelliklerini keşfetmeye gelen kardeşlerimle bir arada olmaktan bahtiyarım. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin inşallah” dedi.

Haber: Rabia Sultan Büyüker

Yozgat Tanıtım Günleri Başladı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!