Yozgat Şehir Hastanesi 7 Yılda 6 Milyon Hastaya Ulaştı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yozgat Şehir Hastanesi’nin 7 yılda 6 milyonu aşkın hastaya muayene, 1 milyon 110 bini aşkın hastaya acil hizmeti verdiğini açıkladı. Koca, hastanenin 500 yatak kapasitesi ve 18 ameliyathanesiyle bölgeye önemli bir katkı sağladığını belirtti.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan hastane işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başhekim Kozan hastane yönetimi olarak tedavi alan hastaların memnuniyeti için ellerinden geleni yapma gayretinde bulunduklarının altını çizdi.

“7 Yılda 6 Milyon 6 Bin 846 Hastaya Tedavi Oldu”

Kozan; “13 Ocak 2017 tarihinden itibaren hasta kabulüne başlayan Yozgat Şehir Hastanesi 7 yıllık süre zarfında 1 milyon 113 Bin 109 acil olmak üzere 6 milyon 6 bin 846 hastaya muayene hizmeti verilmiştir. Hastanenin 18 ameliyathanesi lup 160 bin 650 cerrahi işlem başarıyla gerçekleştirilmiştir. 239 Bin 680 hastaya yatış yapılarak tedavi hizmeti yapılmıştır. 500 yatak kapasitesine sahip Yozgat Şehir Hastanesi 142 bin metrekarelik kapalı bir alana kurulmuş olup, günlük ortalama 90 adet cerrahi işlem yapılmaktadır. Açılış tarihi itibariyle yoğun bakımda 28 bin 624 hastaya hizmet verilmiştir. Hastanemizde yoğun bakım dâhil olmak üzere 239 bin 680 hastaya yatış yapılarak tedavi hizmeti verilmiştir. Hastane dışından 13 bin 902 tanısal anjioplasti işlemi yapılmıştır. Hastanemizde toplam olarak 17 bin 534 doğum hizmeti sağlanmıştır. Hastanemiz kurulduğu günden bugüne kadar bin 292 yabancı hastaya sağlık hizmeti verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Hastanede tedavi gören ve ziyaret eden hastalar ise hastane yönetimine, doktor ve hemşirelere teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. Hastalar tarafından, hastanenin modern ve konforlu bir yapıya sahip olduğunu, sağlık hizmetlerinin kaliteli ve hızlı olduğunu, personelin ilgili ve güler yüzlü olduğunu belirtildi.

Haber Merkezi

Yozgat Şehir Hastanesi 7 Yılda 6 Milyon Hastaya Ulaştı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!