YOZGAT MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN ŞAHAN KİMDİR?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ta seçilen Ak Parti Milletvekili Adayı Süleyman Şahan’ın, seçilmesi ile birlikte kim olduğu merak konusu oldu.

14 Mayıs tarihinde yapılan 28.Dönem ve 13.Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte, Türkiye milletvekillerini belirledi. Tüm illerde seçilen milletvekillerinin yanı sıra Yozgat milletvekillerini seçti. Yozgat’ta seçilen Yozgat Ak Parti 2.Sıra Milletvekili Adayı Süleyman Şahan’ın seçilmesinin ardından, halk Şahan’ın kim olduğuna dair araştırmalar yapmaya başladı. Halk tarafından merak edilen Süleyman Şahan; Sorgun’da doğdu ve büyüdü. Üniversiteyi Niğde’de okuyan Şahan, eğitim hayatını tamamladı. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra memleket Yozgat’a dönen Şahan, ilk iş Adalet ve kalkınma Partisi’ne katıldı. Yaşı çok genç olan Şahan Ak Parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev aldı. Bir çok teşkilatta yer aldıktan sonra yönetime girmek istediğinde dönemin ilçe başkanı, yaşı genç olduğu için beklemesini söyledi. Belediye seçimleri olacağı sırada Belediye Meclis üyesi olmak isteyen Şahan yine yaşı genç diye bekletildi. Ama partiye hiç küsmediğini ve darılmadığını dile getiren Şahan, bizim davamız büyük bir dava diyerek Ak Parti’nin peşinden gitti. Ak Parti davasından dönmeyen Şahan’a ilçede teşkilat başkanlığı verdi. 7 yıl ilçe başkanlığı yaptıktan sonra ilçe başkanlığına aday oldu. İlçe başkanlığına aday olduğun da ise yine yaş sorununa takıldı. Sonrasında milletvekili adayı olan Şahan’a bu sefer tam yaşındasın, en verimli çağındasın, bu nedenle artık zamanıdır dediler. Bununla birlikte 28.Dönem Milletvekili Adayı olan Süleyman Şahan ilk adaylığında halkın kabulünü aldı.

14 Mayıs 28.Dönem Milletvekilliği Seçimleri için Yozgat’ta 114 bin 778 oy olan Ak Parti 2 Milletvekili çıkarma hakkına sahip oldu. Yozgat ilinde %43.89 oy alan Ak Parti’nin seçilen 2 Milletvekilinden biri Abdulkadir Akgül olurken bir diğeri ise Süleyman Şahan oldu.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

YOZGAT MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN ŞAHAN KİMDİR?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!