Yozgat Milletvekili Adaylarını Konuştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat 28. Dönem Milletvekili Adayları ile ilgili yapılan görüşme de Cumhur İttifakı Adayları bir adım öndeydi.

Yozgat 28. Dönem Milletvekili Adayları hakkında sorulan sorular karşısında birbirinden farklı cevaplar verilse de Cumhur İttifakı MHP adayı İbrahim Ethem Sedef ve Ak Parti adayları bir adım öndeydi. Yozgat halkına sorulan ‘‘Yozgat Milletvekili Adaylarından kimleri tanıyor ve destekliyorsunuz?’’ sorusu üzerine İlyas Şahingöz; ‘‘Ethem Sedef’i destekliyorum. MHP milletvekili adayımız olduğundan dolayı, onu destekliyoruz. Biz ne gördüysek MHP’den gördük ve bu nedenle her zaman için MHP ve Ak Parti’yi desteklemeye hazırız’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Yeniliklerden Memnunuz’’

Yatırımlardan memnun olduğunu beyan eden Abi Şahin; ‘‘Abdulkadir Akgül, Yusuf İbiş ve soy ismini bilmediğim Süleyman isimli vekili biliyorum. Ak Parti’yi destekliyorum. Çünkü yatırımlardan memnunuz, çiftçiye sahip çıkmasından, sağlık sorunlarını gidermesinden yani hastanelerden, hızlı tren- havalimanı gibi yeniliklerden memnunuz’’ dedi.

 ‘‘On Oyum Olsa Hepsine Veririm’’

Tüm adaylara olumlu bakan Mahmut Demir; ‘‘Birinci ve ikinci sıra adaylarından çoğunu tanıyoruz. Hepsi de güzel, iyi insanlar ve hepsinin de memleketimize faydası var, memleket için çalışmış insanlardır. On tane oy hakkım olsa hepsine vereceğim. Fakat bir oy hakkım var ve buda bende gizli kalsın’’ dedi.

Ak Parti Adayını desteklediğini ve diğer adaylarını çok bilmediğini belirten Faruk Yılmaz; ‘‘Ak Parti’yi destekliyorum. Ak Parti’den Abdulkadir milletvekilini tanıyoruz. Bildiğimiz isimlerden, eski bir milletvekili. Diğer adayları pek tanımıyorum. Başka destekleyecek adam yok. Memleket için çalışacak başka isim yok, tek isim Tayyip Erdoğan’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Önemli Olan Vatan’’

Vatan önemlidir sözüne vurgu yapan İhsan Eker; ‘‘Hepsini de tanıyorum. Fakat ben Ak Parti’yi destekliyorum. Vatan önemlidir. Diğerlerini terör örgütleri ile beraber. Ak Parti ve MHP’yi yıkmak istiyorlar. Vatan önemlidir. Soğan, patates falan bunlar hava. Bu seçim çok önemli’’ dedi.

Yurtdışından gelen Fadime Yürekli; ‘‘Ben yurtdışından geliyorum. Devlet Bahçeli’miz ve Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’ımızda desteklediği kişilerin arkasındayız. Bizim için kim olduğu fark etmez, onların desteklediği kişilere sonsuz güvenimiz var’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Paranın Değeri Kalmadı’’

Paranın değeri kalmadığını söyleyen Satılmış Erkol; ‘‘Biz Ali Keven’i destekliyoruz. Çünkü biz CHP’liyiz, bunun için onu destekliyoruz. Memlekette ki durumları görüyoruz. İnsan gibi hareket edecek bir durumumuz kalmadı. Ne kadar para alırsak alalım, yetiremiyoruz. Paranın değeri kalmadı’’ dedi.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

Kamera: Zehra Aksümer

Yozgat Milletvekili Adaylarını Konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!