Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Antibiyotik Farkındalık Haftası’nda Bilgilendirme Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, 18 Kasım Avrupa Antibiyotik Farkındalık Haftası kapsamında önemli bir bilgilendirme yaptı. Sağlık müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bu bilgilendirme “Çok ilaç değil, doğru ilaç iyileştirir” temel prensibi etrafında şekillendi.

Antibiyotiklerin bilinçli ve doğru kullanımının vurgulanıp, halkın antibiyotik direnci konusunda bilinçlenmesi amaçlandı. Sağlık yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmelerde, gereksiz antibiyotik kullanımının olumsuz etkileri ve doğru ilaç kullanımının önemi üzerinde duruldu.

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, “Antibiyotiklerin doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılması hem birey hem de toplum sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Bu hafta kapsamında yaptığımız bilgilendirme halkımızı bu konuda bilinçlendirmeyi hedefledik. Unutulmamalıdır ki çok ilaç değil, doğru ilaç iyileştirir” ifadelerine yer verdi.
Haber: Özlem Yazarel

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Antibiyotik Farkındalık Haftası’nda Bilgilendirme Yaptı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!