Yozgat Halkının Milletvekili Tahmini

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçime günler kala Yozgat halkına, hangi partinin kaç aday çıkaracağı hakkında tahminlerini sorduk. Seçimin son virajında Yozgat halkına, Yozgat’ta hangi milletvekillerinin meclise gireceği hakkında tahminlerini aldık. Çoğunluğun tahmini 4 milletvekilinin de Cumhur İttifakı’ndan çıkacağı yönündeydi, Cumhur İttifakı’ndan 2 milletvekili Ak Parti’nin, 2 milletvekili de MHP’nin çıkaracağı görüşü hakimdi. Farklı görüşlerden biri olan Nursel Cengiz, Ak Parti’den Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın, MHP’den İbrahim Ethem Sedef’in, İyi Parti’den de Lütfullah Kayalar’ın milletvekili olarak meclise gideceğini söyledi. Gönlünün Ak Parti’den yana olduğunu söyleyen Hüsne Deniz; “Tüm adayların Ak Parti’den çıkacağını tahmin ediyorum. Gönlüm de Ak Parti’den yana. Umarım bu seçim de 4’de 4 yaparız” dedi.

‘‘Kılıçdaroğlu Sorunları Bitiriyor’’

Kılıçdaroğlu’na tam destek veren ve tüm adayları alacağını belirten Abbas Ayna; “Kılıçdaroğlu geliyor, tüm sorunlar bitiyor. Kaç tane milletvekili varsa hepsini de Kılıçdaroğlu alıyor. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu, Lütfullah Kayalar, Ali Keven, İsmail Yılmaz, Nafiye Balçık ve yanındaki yol arkadaşları ile beraber Allah izin verirse direkt meclise” ifadelerini kullandı.

CHP İktidarı Rüyasında Görür

Seçimde Millet İttifakı’na şans tanımayan Ali Aksoy; “Öncelikle bu seçim ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Benim görüşüm Yozgat’ta Ak Parti’nin Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, İskender Minar ile birlikte 3 milletvekilini ve MHP’nin İbrahim Ethem Sedef’i yani 1 milletvekili çıkaracağı yönündedir. CHP’liler bu iktidarı rüyasında görür” dedi.

Ak Parti’ye oy vermezsek daha kötü olacağız diyen Naciye Ulutürk; “Milletvekili adayları Ak Parti’den çıksın. Biz onları destekliyoruz. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Doğru yoldan devam ediyoruz, her şeye rağmen. Biz Ak Parti’den çok memnunuz, eğer ona vermezsek oyumuzu daha kötü olacağız. Devlet, millet, elimizden bayrak gidecek” dedi.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

Kamera: Zehra Aksümer

Yozgat Halkının Milletvekili Tahmini

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!