Yozgat hacıları yurda döndü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kutsal topraklarda hac görevini yerine getiren Yozgat hacıları yurda dönmeye başladı. Hacıların karşılanması esnasında duygusal anlar yaşandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla hacca giden Yozgat hacıları yurda döndü.  Müftülük külliyesinde İl Müftüsü Ali Gülden, İl Müftü yardımcıları, daire personeli ve hacılarımızın yakınları tarafından hacılar sevinçle karşılandı.

Aileleriyle kucaklaşan hacılar, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Bazı hacılar gözyaşlarına engel olamadı.

Karşılama töreninde konuşan Gülden, hacıların sağlıklı ve rahat bir şekilde evlerine dönmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, “Meşakkatli bir yolculuğun ardından hacılarımızı yoğun bir kalabalığın katılımıyla güllerle karşıladık. Hacılarımızın sevinç ve mutluluğuna şahit olduk. Hacılarımızın ibadetlerini memnuniyet içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamlamaları bizleri mutlu etti. Hacılarımızın ibadetlerinin makbul, haclarının mebrur olmasını, gitmek isteyen kardeşlerimize de fırsat nasip eylesin. Daha önceki yıllar yazılmış olup da hasretle, muhabbetle haccın çıkmasını bekleyen kardeşlerimize de gelecek yıl gitmeyi nasip eylesin” dedi.

Gülden; hac ibadeti öncesinde İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerine katılan hacılarımızın katılım belgelerini takdim etti.

Yozgat hacıları yurda döndü
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!