Yozgat Cumhurbaşkanı Adaylarını Konuştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat halkı cumhurbaşkanı adayları hakkında konuştu. En çok tercih edilen aday Recep Tayyip Erdoğan olurken, onu takip eden isim millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Yozgat’ta Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili sorulan sorulara farklı cevaplar verilse de ilk sırayı Recep Tayyip Erdoğan aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından en çok tercih edilen bir diğer isim ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Yozgat halkına sorulan, ‘‘Cumhurbaşkanı adayları arasından kimi destekliyorsunuz’’ sorusuna, herkesten farklı cevap vereceğim diyen Oğuzhan Yozgatlı; ‘‘Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum. Bir Yozgat’lı ve Yozgat halkı olarak söyleyebilirim ki artık Ak Parti’yi desteklemiyorum. Yozgat’a yatırım yapılmadığını görüyorum ve bu hükümet sisteminin değişmesini istiyorum. Bu yüzden Kemal Kılıçdaroğlu diyorum’’ dedi.

‘‘Köylünün Motoru, Biçeri Var’’

Bir evde dört tane araç olduğunu söyleyen Mahi Ekici; ‘‘Bir Yozgat’lı olarak biz Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz. Biz memnunuz. Herkesin evinde dört taksi, araba var. Ben köylüyüm ve benim köyümde herkesin motoru, biçeri var. Halkı çok destekliyor. Ben bu nedenle Erdoğan’ı destekliyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Tek İsteğim Hukuk’’

Benim Türkiye Cumhuriyet’inden tek beklentim ve isteğim hukuk diyen Orhan Berkay Özdemir; ‘‘Ben bugün otostopta İyi Parti İl Başkanı ile tanıştım ve sohbet ettik. Bana sorarsanız genelde siyasetçilerin hiçbirini sevmem ama benim tercihim altılı masadan yana olacak. Çünkü siyasetçileri sevmeyen bir genç olarak hukukun üstünlüğüne ve adalete inanıyorum. Bu yüzden tercihim altılı masadan yana olacak. Konuşan dayılar yapılanlardan bahsediyor. Ancak ben yönetici kesimin zaten yapması gerekenleri yaptığına ve bunun yanında da çok fazla yozlaşma getirildiğine inanıyorum. Yolsuzluk ve hukuku zedelemek gibi diyebilirim. Benim bir Türk genci olarak Türkiye Cumhuriyeti’nden tek beklentim hukuktur’’ dedi.

‘‘Gördüklerime İnanamıyorum’’

Cumhurbaşkanlığı adaylığında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyorum. Nedeni çok basit, gördüklerime ben inanamıyorum. Türkiye’nin doğusundan batısına kadar çok güzel gelişmeler var. Nasip olursa yarında burada hızlı tren hattının açılışı yapılacak. Nasip olursa oraya gideceğiz. Bunlar daha yapılan işlerin yarısıdır, devamı inşallah seçildikten sonra gelecek. Bunu hep beraber göreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

Kamera: Zehra Aksümer

Yozgat Cumhurbaşkanı Adaylarını Konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!