YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ NEREYE?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından 81 ildeki 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 196 üniversitede öğrenim gören 47 bin 682 öğrenciden edinilen bilgilerle hazırlanan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nın [ÖDÜŞ] 2022 yılı sonuçları yayınlandı.

Bunların içerisinde bizi ilgilendiren Yozgat Bozok Üniversitesidir. Öğrencilere okudukları  fakülteden memnun olup olmadıkları da sorulmuş.

Sonuçlara göre Eskişehir, Türkiye’nin Öğrenci Başkenti olma unvanını beşinci yılda da korumaya devam ederken; Yozgat, en yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirlerarasında yerini aldı.

Bu araştırmanın faydası ne denildiğinde yetkililerin verdiği cevap : ‘ÜniAr’ üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan bağımsız bir araştırma laboratuvarı olup, Türk Yükseköğretim Sisteminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. İki temel hedeften ilki, öğrenci deneyimini zenginleştirmek ve bu üniversiteleri daha öğrenci merkezli üniversite olma yolunda bir yol gösterici olmak ve stratejik planlarına ve hizmet kalitesi duyarlılığını artırmak için yönetimlere veri sağlamaktır.”

Sıkı durun şimdi bu üniversiteler arasında Yozgat’ın yeri ve sıralaması nedir acaba?

Tüm üniversiteler arasında genel memnuniyet konusundaki Yozgat’ın yeri  176. sırada  ve FF olarak çıkıyor.

Devlet üniversitelerinde ki  memnuniyet sıralamasında  Yozgat’ın yeri ise  115. sırada geliyor.

Bu anket sonucuna göre Üniversite öğrencilerinin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, Muğla, İstanbul, Aydın, Edirne ve Tekirdağ illerimiz öne çıkarken, bizimde içinde bulunduğumuz iller arasında ciddi manada  memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler ise: Ağrı, Bitlis, Uşak, Kars, Iğdır, Yozgat, Şırnak, Bayburt, Muş, Kilis, Bingöl ve Hakkâri illeri başı çekmiştir.

Bize maşallah, Allah nazardan esirgesin! Daha kötüsü de olabilirdi buna şükür diyelim.

Eskiden beri Üniversiteye girme oranı  plakamız olan 66 idi. Buna razı olmaz iken bugün maalesef 66’yı canımıza minnet bulduk. Bu kez sıralamada 176. oluverdik. Varsın olsun. Gökten ne yağdı da yer onu kabul etmedi?

Canınız sağ olsun Bozok Üniversitesi yetkilileri

Sizin de canınız sağ olsun. Bu yönetimi Yozgat’ın başına musallat eden ve emeği geçen herkese.

İşte yönetim, işte netice ise tam tamına 176. sıra

Gazetemize zaman zaman gelen şikâyetlerin büyük bir kısmı bugün ki mevcut yönetimden kaynaklanmaktadır. Yüz yüze görüştüğümüz öğrencilerin verdikleri bilgiler doğrultusunda başta taşıma konusunun ciddi manada çözülemediği ifade ediliyor. Otobüsler tıklım tıklım dolu. Pandemi sonrasında tehlike arz edercesine 40 kişilik otobüslere 80 kişinin doldurulduğu başlıca şikâyet konularının başında geliyor. Barınma, yemek konusunda, sosyal birtakım etkinlikler konusunda da öğrencilerden de ciddi manada şikâyetler geliyor.

Bu konuyu irdelemeye devam edeceğiz diyorum vesselam… 25 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ NEREYE?
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!