YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ NEREYE?-3

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Yozgat Bozok Üniversitesinin eksikliklerini anlatmaya çalıştım. Bana göre en büyük eksiklik üniversitenin halkla bütünleşememesidir.
Mevcut yönetim ve kadroyu eleştirmekte haksız değiliz. Görevimiz icabı çıkartmakta olduğumuz günlük siyasi Merhaba Yozgat Gazetemizi çalışma arkadaşlarımızla birlikle en güzel şekilde hazırlayıp okuyucusuna sunuyoruz.

Güncel haberleri sütunlarımızda neşrederek kamuoyunu bilgilendirmek ayna görevi yapmak değil mi görevimiz?
Evet, en azından biz böyle görüyoruz. Üniversite bulunduğu ilin aynası değil midir? Bilgi birikimini öğrencileri başta olmak üzere toplumla paylaşmalı, hayata geçirmeli ve uygulaması için temel teşkil etmelidir.
Gazetecilik mesleğini ilgilendiren konuların başında üniversite bünyesinde bulunan İletişim Fakültemizin en azından Yozgat’ta neşredilen 6 vasıflı gazetenin ve çalışanlarının en son teknoloji ile buluşmasını teknik konularda bilgi alışverişi yapmasını, daha kaliteli daha rasyonel bir yapıya büründürmek adına elindeki doneleri bu kesimle paylaşması gerekmez mi?

Yanılmıyorsam, İletişim Fakültesi kurulduğu günden bugüne 3 kez dekanı değişti. Birinci dekanı hiç görmedik, ikincisini tebrike gittik, üçüncüsünü ise yine hiç görmedik.
İkincisi ile tanıştığımızda bize 3 ay içerisinde Yozgat’ta televizyon kuracaklarını ve yayın hayatına başlayacaklarını ifade eden Fakülte Dekanı bize yayın yapacak stüdyoların hazır olduğunu bizzat göstererek gün saydıklarını söylemişlerdi.

Bunca zaman geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınamadı, TV kurmak sadece lafta kaldı.
Şimdi buradan Sayın Rektöre soruyorum, halkla bütünleşmek adına ne gibi çalışmalarda bulundunuz ya da bulunacaksınız?

İletişim Fakültesi bünyesinde zat-ı alileriniz riyaseti dâhilinde Yozgat basını ile bir araya gelerek bilgi alışverişi yapmayı düşündünüz mü ya da düşünüyor musunuz?
İletişim Fakültesi öğrencilerinizi staj anlamında veya meslekleriyle ilgili gelişmeleri açısından yerel basından nasıl yararlandıklarını konusunda ne düşünüyorsunuz?
Bizim gördüğümüz bir eksikliği buradan ifade etmek isterim. İletişim fakültesi öğrencilerine öğretmenleri tarafından Yozgat ve Üniversiteyi ilgilendiren haber yapılması isteniyor fakat ödevde eleştiriye izin verilmiyor. Neden verilmiyor?
Hâlbuki o çocuklar eğitimi, öğretimi sizden öğrenecek uygulamayı ise mevcut gazetelerden veya diğer basın kuruluşlarından öğrenmeyecekler mi?
Bu beklentilerimiz bugüne kadar karşılık bulmadı sanırım Sayın Rektör döneminde de bulunamayacağa da benziyor.

Sadece bina yapmak, bina içine ağaç dikmek, sosyal tesisler yapmak yeterli mi Sayın Rektör?
Önemli olan bina yapmak ve yaptırmak değil, bina içinde okuyan öğrencilerin eğitim seviyelerini yükseltmek olmalıdır.

Vitrin malı gibi binaların dışı güzel, içi korkunç olmamalıdır.
Bu yazıyı bugün sonlandırıyorum. Bu sütunlarımız size her zaman açık olacaktır, istediğiniz anda, istediğiniz köşede cevap verebilirsiniz. Biz sadece bundan haz duyarız.
Sonsöz, maalesef Yozgat Bozok Üniversitesi Yozgat halkı ile bugüne kadar kucaklaşamadı, kaynaşamadı.
İktisat fakülteniz, öğretim görevlileriniz Yozgat ticareti ile ilgili başta Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere diğer Sivil Toplum Örgütleriyle ne denli fikir alışverişinde bulunup katkı sağlıyorlar? Diyorum. Vesselam… 27 TEMMUZ 2022 ÇARŞAMBA

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ NEREYE?-3
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!