YOZGAT AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARI’NDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Ak Parti İl Gençlik Kolları gazetemize ziyarette bulundu. Ziyarette Yozgat Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan yapacakları çalışmaları anlattı.

Gazetemize ziyarette bulunan Yozgat Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ilerleyen günlerde yapacakları çalışmaları anlattı.  Çalışmalarının yanı sıra projelerine değinen Yozgat Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan, sorulan soruları cevaplandırdı.

“SEÇME SEÇİLME HAKKINI 18’E ERDOĞAN İNDİRDİ”

Öncelikle göreve gelmesini ve yapacağı projeleri değerlendiren Doğan; “Yozgat Ak Parti Genel Merkezi tarafından 19 Haziran tarihinde Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi. Bu görev tarafıma tevdi edildikten sonra yaptığımız istişareler sonucunda dün Yönetim ve Yürütme Kurullarını oluşturduk. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gençlerimize güvenerek seçme seçilme yaşını 18’e indirdiyse biz de hem yönetim hem de yürütmemizde 3 tane 18 yaşındaki kardeşimize yer verdik. Elimizden geldiğince gençleri aldık. 40 kişilik kontenjanımızda 2000 yılı yani 23 yaş altı 23 tane gencimize yer verdik. Liderimizin önderliğinde Türkiye Yüzyılı’nı Yozgat’ta başlatacağız” dedi.

“BAŞKAN ADAYININ AÇIKLANMASINI BEKLEMEYECEĞİZ”

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili her daim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun bulduğu kişiyi destekleyeceklerini belirten Doğan; “Biz Belediye Başkan Adayımızın açıklanmasını beklemeyeceğiz. Hemen çalışmalarımıza başlayacağız. Bizim burada 14 tane mahallemiz, 13 tane de ilçemiz var. Biz mahalle ve ilçe koordinatörlerini atayacağız. Atadıktan sonra buralarda son seçimlerde ne kadar oy almışız, buralarda ne kadar yeni seçmen var görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız bunları tespit edecek. Her hafta bir arkadaşımız bize orada bir sempozyum verecek. Bizde ona göre notlarımızı alacağız. Nerede ne eksik, nerede ne kadar seçmenimiz var, en son seçimlerde nerede, ne kadar oy almışız bunları analiz edeceğiz. Analiz ettikten sonra tabii belediye başkan adayımız da belli olduktan sonra yine kapı kapı gezerek broşür dağıtacağız, sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız. Gençlik kolları olarak her zaman sahada bulunacağız, gönüllere girmeye çalışacağız. Adayımız kim olursa olsun, Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan kimi aday gösterirse arkasında dimdik duracağız” ifadelerine yer verdi.

“GEREKTİĞİNDE SAHADA OLACAK GEREKTİĞİNDE EĞLENECEĞİZ”

Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesinde 900 üyesi bulunduğunu söyleyen Yozgat Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan, yapılacak olan projelerle ilgili detaylı bilgiler verdi. Özellikle ilerleyen teknolojiyi dikkate alacaklarını beyan eden Doğan üniversiteli gençlere projeleri hakkında; “Üniversiteli AK Gençler üzerinden yürüteceğiz biz bu projeleri. Herkesin üzerinden bir seçim çalışması geçti. Adı üstünde biz gençlik kollarıyız. Gençliğin ne yapması lazım, eğlenmesi lazım. Bunlara ilişkin konser düzenleyeceğiz. Bunlara özel programlar hazırlayacağız. Mesela şu an gençlerimizin çoğu teknoloji çağını yaşıyor. Bilgisayar, Playstation oyunları oynuyorlar. Biz de buna yönelik bir Playstation turnuvası düzenleyeceğiz. Turnuvaya katılım ücretsiz olacak. Kazanana bir ödül vereceğiz.  Bu şekilde çalışmalarımız olacak. Sahaya inmemiz gerektiğinde sahada olacağız, eğlenmemiz gerektiğinde ise eğleneceğiz. Bizler her şekilde gençlerimizin yanında olacağız” dedi.

“KADINLARA DA YER VERDİK”

Ziyarette kadın üyelerin neden bulunmadığını sorduğumuzda ise Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan şu ifadelere yer verdi; “40 kişilik yönetimimizde 10 kadına yer verdik. 28 kişilik yedek listemizin de 10 tanesi kadın üyelerimizden oluşmakta. Yürütmemiz ise 16 kişiden oluşuyor, bunlardan da 3 tanesi kadın üyemizden oluşmaktadır. Yürütmede ki kadın üyelerimiz il dışında olduğundan dolayı aramızda yok. Ancak çarşamba günü yapacağımız toplantıda aramızda olacaklar. Kadınlara da yer verdik.”

Haber: Hüseyin Buğdaycı

Kamera: Zehra Aksümer

YOZGAT AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARI’NDAN GAZETEMİZE ZİYARET
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!