YOKSA ASFALTMI TÜKENDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taş devri bitiyor demiştik. Belki bitecek ama iş işten de geçecek sanırım çünkü artık insanların yeterince sabrı kalmadı.

Ağırdan alalım, acele etmeyelim derken diyerek seçim yatırımı yapacak olmaları, insanların ciddi manada ihtiyaç duydukları yolların yapılması için sizce de yeterince uzamadı mı? Allah aşkına hızlandırın şu işleri…

Bugün Yozgat’a bir misafirim gelse, kendi adıma utanıyorum.

Yollar ciddi manada bozuk. Bu küçümsenecek bir şey değil. Altımızdaki arabaların bir dili olsa da konuşsa, o zaman olayın vahametini daha iyi anlayacağız.

Araçların canı olsa isyan edecek duruma gelmişler. Hangi arabaya binecek olsanız takır tukur her yerinden farklı bir ses. Yazık değil mi?

Bu metal yığını da olmuş olsa, harcanan onca paralara, verilen emeklere yazık değil mi?

Bugün, ilimize misafir olarak gelmiş olan bir muhterem diyor ki;
“Yozgat’taki hastanelerin işi çok kolay. Burada, doğum yapacak kadınlar için yeterli potansiyel var. Eğer kadının doğum anı yaklaşmamışsa, suni sancı iğnesine falan gerek yok. Yozgat caddelerinde, sokaklarında iki tur attırsalar kadın hemen doğuruverir” diyor.

Şimdi bu konu, ne kadar dalga konusu olmuş olsa da, bu insan tepkisiyle sizce de haklı değil mi?

Mübarek ramazan ayında, insanlar, köstebek yuvası gibi çukurlara, arabanın altını, üstünü vurmamak için sağdan sola, soldan sağa kaçarken, karşı şeritlerden gelen arabalarla şafak şafağa kalmıyor mu? Allah aşkına…

Taş devri döneminde, yenisi yapılamasa dahi en azından düzeltmeler yapılıyordu. Yapılan yamalar da en azından birkaç ay götürüyordu.

Şimdi yapılan yamalarda topraktan… Hafif bir esintide dahi uçup gidiyor.

Üstelik nede olsa yeni yollar yapılacak diye yama da yapılmıyor.

Yapmayın Allah aşkına, yazık… Adı seçim yatırımı diyerek konuldu. Şimdide, ağırdan alınıyor ki göze batsın. Belediyenin çalıştığı görülsün. Seçime katkısı büyük olsun.

Şu ana kadar yapılan cadde sayısı iki.

Onlarında rögar kapakları yok.

Bu çalışmalar devam ederken, eski Salı pazarını kazıdılar, durdurulma sebebi her neyse bir aydır, tozdan dumandan geçilmiyor.

Organize de problem olduğu alenen ortada. Anlayacağınız yine sorunlu, yine sıkıntı var. Ya da bilerek bekletiliyor. İnsanların sabrı deneniyor. Ne kadar ağırdan alınıyor olsa da, atılan asfaltların en kısa süre içerisinde, görevli olduğu bile anlaşılamayan bir ekip tarafından tekrar kazılmasına bari müsaade etmeyin…

YOKSA ASFALTMI TÜKENDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!