Yoğun bakım hayat kurtarır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, 1-31 Mayıs Yoğun Bakım Farkındalık Ayı dolayısıyla bilgilendirmelerde bulundu.

1-31 Mayıs Yoğun Bakım Farkındalık Ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında, yoğun bakım ünitelerinin en kritik hastalıkların tedavi edildiği, 7 gün/24 saat kesintisiz olarak hastaların izlendiği, yaşamsal fonksiyonlarının desteklendiği üniteler olduğunu söyledi.

Dr. Şahin konuşmasının devamında şunları kaydetti: ‘’Bunun için gerektiğinde böbreği çalışmayan hasta için böbrek olan hemodiyaliz, zehirlenmelerde kan değişimi yapan cihazlar, akciğer problemi olan hastalarda nefes olan solunum makineleri (ventilatör) gibi gelişmiş destek sistemleri kullanılır. Hastaların takibinde her kalp atımının, aldığı her soluğun anlık olarak izlendiği ileri monitorizasyon teknikleri kullanılır. Hastaların yoğun bakım gerektiren hastalık durumlarının tedavisi dışında, bu ünitelerde beslenmeleri, öz bakımları da sağlanır, rehabilitasyonlarına başlanır. Kronik hastalık durumlarına yönelik tedavi planlamaları yapılır. Yoğun bakım ekipleri, aynı zamanda ünite dışındaki birçok hastaya da, danışıldığında destek hizmeti sunar.’’ Seray Öney

Yoğun bakım hayat kurtarır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!