YOBÜ TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversite hayali kuran yüz binlerce aday için tercih maratonu başladı. Üniversite adayı gençlerin hem üniversitemizi daha yakından tanımaları hem de doğru meslek seçimi ve tercih yapabilmeleri adına YOBÜ Tanıtım Günleri başladı. Sınav sonrası da önemli karar noktalarından biri olan üniversite tercihlerinde gençleri yalnız bırakmayan Yozgat Bozok Üniversitesi, aday öğrencilerin bireysel tercihleri ve sonuçları doğrultusunda yerleşebilecekleri bölüm ve programlarımız hakkında yol gösterici bilgiler aktarıyor.

‘YOBÜ ile Geleceğe Adım At’ sloganıyla 31 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında Cumhuriyet Rektörlük binasında ücretsiz olarak düzenlenecek olan tanıtım günlerinde fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokulları aday öğrencilere tanıtılacak. Üniversite tanıtım temsilcileri tarafından aday öğrencilere üniversitemizin bölüm ve programları, kontenjanlar, sosyal ve sportif imkânları, sağlık, barınma, beslenme, ulaşım olanakları gibi konular hakkında bilgi verilerek kariyer planlamalarına ilişkin doğru tercih yapmalarında yardımcı olunacak.

Aday öğrencilere yönelik doğru tercih ve meslek seçimi odaklı yapılan tanıtım günlerinin açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafından olduğu gibi Yozgatlı gençlerin de üniversite tercihleri ile ilgili yoğun bir mesai harcadıklarını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz konuşmasının devamında:  “Yozgat Bozok Üniversitesi olarak Üniversitemizin  her yönüyle tanıtılmasını konu alan bir program organize ettik.  31 Temmuz – 04 Ağustos tarihleri arasında Üniversitemiz Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarımızın temsilcileri,  Yozgat merkezde bulunun Cumhuriyet rektörlük binamızda hem üniversitemizin hem de Yozgat’ımızı tanıtacağız. Yozgatlı ailelerin çocuklarının yükseköğrenim tahsilini yaparken,   illerinde bulunan Yozgat Bozok Üniversitesinin daha ekonomik koşullarda bu üniversitede tahsil yapmaları adına onların önüne fırsatlar koymak istedik. Kendi memleketlerinde bir üniversite varken başka illere gitmelerine gerek olmadığını, özellikle bu zor koşullarda ekonominin, kiraların ve giderlerin pik yaptığı bir dönemde bir nevi ailelere de bir fırsat oluşturma adına bu tanıtım günlerini düzenliyoruz. Bu noktada biz hafta boyu Yozgatlı aileler ve Yozgatlı gençlerimizin,   üniversite hayali olanların doğrudan her bir Fakülte ve Yüksekokulumuz temsilcileri ile en güzel şekilde tanıtmak ve Yozgat Bozok Üniversitesini daha iyi tanımaları için  bir fırsat oluşturduk. Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum. Tercih döneminde en sağlıklı kararları verebilmeniz için sizleri 31 Temmuz – 04 Ağustos tarihlerinde düzenlediğimiz ve bugün açılışını yaptığımız tanıtım günleri standına davet ediyorum” dedi.

Tanıtım günleri kapsamında her bir fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu planlanan gün ve saatlerde aday öğrencilere bölüm ve programlara ilişkin hizmet sunulacak. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin çift anadal, yandal programları, yatay ve dikey geçiş seçenekleri, bölüm ve programların tavan ve taban puanları ve kontenjan sayısı gibi aday öğrencilerin akıllarındaki sorular cevaplandırılacak. YOBÜ

YOBÜ TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!