YOBÜ ile SBÜ Arasında Tıp Eğitimine Destek İşbirliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki üniversite arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine, Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından verilecek teorik ve uygulamalı derslerle destek sağlanacak. Yüz yüze ve gerektiğinde online ders şeklinde gerçekleşecek olan bu iş birliği, geleceğin hekimlerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefliyor.

 

İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında, ihtiyaç duyulan branşlarda Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından teorik ve uygulamalı dersler verilecek.

 

Yapılan protokol doğrultusunda Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından görevlendirilecek Öğretim Üyeleri teorik ve uygulama derslerini yüz yüze anlatacaklar. Şartlara göre Tıp Fakültesi Dekanlarının bilgisi dahilinde dersler online olarak verilecek.

 

 Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, imzalanan protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, yapılan protokolün hedefinin; geleceğin hekimlerini en donanımlı bir şekilde mesleğe hazırlamak olduğunu söyledi. Prof. Dr. Evren Yaşar, “Özellikle eksikliği hissedilen branşlardaki teorik ve uygulamalı dersler Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği protokolü kapsamında Öğretim Üyeleri tarafından verilecek. Bu vesile ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik’e katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

YOBÜ ile SBÜ Arasında Tıp Eğitimine Destek İşbirliği
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!