YİMPAŞ YOZGATSPOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yimpaş Yozgatspor, 8. haftada evinde Erzurumsporlar oynadığı maçta 3-2 mağlup olarak puan sıralamasına göre sonuncu sırada yer aldı. Defalarca tartışılan, masaya yatırılan kulübümüzün maddi sıkıntıları giderilemedi.

Galibiyet sevincine hasret kalan Yimpaş Yozgatspor’da Erzurum maçıyla yine yaşanan hüsran oldu. Dar bütçe eşliğinde kurulan takımın futbolcularının genç ve tecrübesiz olması en büyük eksiklik olarak gözlemleniyor. Bir zamanlar Yimpaş Yozgatspor rüzgârı esiyordu.

Büyük bir zafer eşliğinde 1.Lige çıkmıştık. İstanbul’da, öğrencilik yıllarımda Yozgatlıyım diyerek övündüğüm dönemlerde, birçok insan şehrimizin adını henüz duymamıştı. Bu durum için yapılacak bir şey yoktu.

Bize düşen haritayı açarak Türkiye’nin tam ortasını göstermek oluyordu. Fakat tanıyan insanlarında, şehrimiz hakkında akıllarda kalan ilk sözcükleri Yimpaş Yozgatspor oluyordu. Hatta üniversitede bazı arkadaşlar, selam verirken Yimpaş Yozgat ne haber gibi espriler yapıyorlardı.

Spor kulübüyle ismini duyuran bir şehirdik. Yimpaş Yozgatspor o meşhur dönemlerinde ilimize sayısız katkıda bulunmuştu. Tüm bu etkilerin getirdiklerini ve götürdüklerini gayet iyi biliyoruz. Fakat yaşanan sevinçler, neşeli günler uzun sürmedi.

Kulübümüz iki sezon 1.Ligde oynayabilme şansı bulmuştu. Unutulmayan o günleri, önümüzde ki sezonlarda tekrar yaşamamızın mümkün olamayacağı kanaatine herhalde hepimiz sahibizdir.

Düşüş süregeldi. Kulübümüz her geçen gün kan kaybediyor. Sahipsizliğin bedeli ağır ödeneceğe benziyor. Bu sezonda büyük bir beklentimiz yoktu.

Konumumuzu koruyabilmemiz bizim için bir başarı sayılacaktı. Fakat bu yolculukta 8. Hafta içerisinde sonuca gidemeyerek 3 puanı henüz hanemize yazdıramadık. Durum böyle olunca Yimpaş Yozgatspor’un akıbetinin ne olacağı belirsiz durumda.

Kulaktan kulağa dönen bir cümle var ki; Bu takım düşer! Taraftarın, vatandaşın kanaati de bu yönde. Biz düşmeyeceğini ümit ediyoruz.

Bir galibiyetin dahi çok büyük getirileri olacağını düşünüyorduk. Takımın galip gelmesi halinde, büyük bir moral eşliğinde yükselişine geçmesini ümit ediyorduk.

Durum belki yine öyle olacak…  Fakat gidişat hiç iyi değil.
Galibiyetin oynanan sekizinci maçta alınamaması, herkesi kara kara düşündürür oldu.

Şimdi tekrar masaya oturulacak ve tekrar kulübün akıbeti tartışılacak.

Sonuç ne olur zaman içerisinde gözlemleyeceğiz.

YİMPAŞ YOZGATSPOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!