YERKÖY İNANDIK BARAJINA ZİYARET

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Gençlik Kolları Yozgat İl Başkanı Yaşar Taşdemir, İl Başkan Yardımcıları ve Yerköy İlçe teşkilatının da katılımı ile Yerköy İnandık Barajını ziyaret ettiler.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer İnandık Barajının bölgede ciddi bir gelir kaynağı haline dönüşeceğini belirterek: “Gençlik Kolları İl Başkanımız Yaşar Taşdemir, İl Başkan Yardımcılarımız ve Yerköy İlçe teşkilatımızın da katılımı ile Yerköy İnandık Barajına ziyarette bulunduk. D.S.İ 12. Bölge Müdürümüz Okan Bal, Bölge Müdür Yardımcımız Aslı Erdoğan, Barajlar Şube Müdürümüz Çağrı Serçe, İl Müdür Vekilimiz Nurettin Şenol ve Müteahhit firmanın eşliğinde Yerköy İnandık  Baraj İnşaatı Yapım İşi SSB(Silindirle Sıkıltırılmış Beton) imalatı ve yerinde kalite kontrol faaliyetlerini inceleme fırsatı bulduk. İnandık Barajı tamamlandığında bitki çeşitliliğinin bölgede ciddi bir gelir kaynağı haline dönüşeceğini hatta yıl içinde 2 farklı ürün deseni yetişeceğini ve bölgede 28.750 dekar tarım alanının sulanabilirliğini birlikte göreceğiz İnşallah. 2023 yılında bitmesi öngörülen İnandık Barajımızın şimdiden Yozgat’ımıza Yerköy’ümüze ve Belkavak, Göçerli, Buruncuk, Arifeoğlu, Süleymanlı köylerimize, Sekili beldesine hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

YERKÖY İNANDIK BARAJINA ZİYARET
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!