YEREL SEÇİM VE KONGRELER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte yeler seçim çalışmalarına hız verileceği açıklamalarına rağmen, henüz sıcak bir gelişme kaydedilmedi. Ak Parti Yozgat Teşkilatının gündemini şu an ilçe kongreleri oluşturuyor. Ak Partiden de, diğer partilerden de yerel seçimler hakkında her hangi bir ses çıkmıyor. Yozgat’ın siyaset tarzı çerçevesi içerisinde, durum geçmiş dönemlerde ki seçim süreçlerinden hemen hemen aynı şekilde seyir ediyor. Aday ve aday adayları isimleri dilden dile gezerken, henüz ortada kesinleşmiş bir isim duyulmaması dikkatleri üzerine çekmiş oluyor.

Yerel seçimler üzerinde yoğunlaşma beklerken, Kasım ayı ortasına kadar sürecek olan Ak Parti ilçe kongreleri gündemde yer tutacağa benziyor. Kongreler akabinde yerel seçimlere yoğunluk gösterileceğini ve partilerin aday ve aday adayları isimlerini ön plana çıkaracakları kanaatindeyim. Gündemde yer alan kongreler, bakanlar eşliğinde yapılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yapılan Sorgun Merkez İlçe Kongresine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik katılmıştı. Cuma günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongrelerine de Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek katılıyor.

Yapılacak olan kongreye mevcut Merkez İlçe Başkanı Mustafa Türkmen tek aday olarak girecek. Kongre çalışmalarında dün bir basın toplantısı düzenleyen Türkmen, kongreye tek aday olarak katıldığını vurgulayarak yola birlikte devam edeceklerinin sinyallerini vermiş oldu. Akabinde yapılacak olan diğer ilçelerin, kongrelerinin de milletvekilleri ve bakanlar eşliğinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kongrelerin bitiminin ardından, 2009 Ocak ayına kadar parti adaylarının ve muhtemel aday adaylarının isimleri netleşecek gibi görülüyor.

Bu şekilde yerel seçimlere 3-4 ay kala çalışmalara hız verilecek. Mevcut Belediye Başkanı Yusuf Başer’in her hangi bir açıklama yapmamasına rağmen aday olmaması durumunun söz konusu dahi olmayacağını düşünüyorum. Siyasetin nabzı caddede, sokakta atmaya çoktan başladı. Fakat bu gelişmelerin neredeyse tamamı söylentilerden oluşmaktadır. Ortada henüz bağlayıcı bir etken bulunmamaktadır.

Fakat vatandaş merakla siyasi gelişmeleri takip ediyor. Yerel seçimlerde, mevcut başkanın ve olabilecek muhtemel adaylar üzerinde bir takım öneriler ve eleştiriler yapmaya devam ediyor.

YEREL SEÇİM VE KONGRELER
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!