YEREL SEÇİM ADIMLARI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak partide dün büyük bir coşkuyla aday tanıtımı yapıldı. Toplantıya İlçelerden ve beldelerden oldukça yoğun katılım vardı. Adayların tanıtımına geçmeden önce yapılan konuşmalarla, Ak parti içerisinde karmaşık siyasete son vermek ve seçime odaklanmak adına bir takım yönlendirmeler vardı. Adayların belirlenme aşamasında yaşanan kırgınlıklara ve küskünlüklere artık bir son verilmesi ve seçim çalışmalarına hız verilmesi adına ortak konuşmalar vardı.

Milletvekilleri de yaptıkları konuşmalarda hem seçim atmosferindeki yaşanacak olan gelişmelere değinirken, hem de Türkiye’nin içerisinde bulunduğu mevcut siyasi eğilimler ve politikalardan bahsettiler. İlçeler ve beldelerden gelen parti mensuplarının yoğun tezahüratı eşliğinde yapılan konuşmalarda, partinin gücüne güç katarak yola devam edecekleri ve birlik beraberlik içerisinde çalışacakları mesajları verildi.

Aday tanıtım toplantısında adayların ve destekçilerinin oldukça heyecanlı oldukları gözlerden kaçmıyordu. Ak partili vekiller, toplantı esnasında, hedeflerinin tüm ilçeleri ve beldelerini almak olduğu söylerken, Abdülkadir Akgül ise her zamanki monoton konuşmasının yanı sıra biraz daha siyasi ve iddialı konuşmalarda bulunarak, Türkiye genelinde de Ak partili belediyelerle tanışmayan, Ankara’nın Çankaya’sı, Ege’nin İzmir’i, Doğu’nun Diyarbakır’ı da 29 Mart yerel seçimlerinde Ak Belediyelerle tanışacaktır. Şeklinde konuştu.

Genel anlamda aşağı yukarı konuşmalar birbirinin aynıydı ve ortaya büyük iddialar atılarak, Ak partili mensuplara coşkulu bir seçim atmosferi izlenimi bırakma girişimleri yapıldı. Ak Fakat görünen bir gerçek var ki, ne kadar Parti rüzgarı olağanca hızıyla devam ediyor olsa da, bazı belediyeleri bugünkü şartlar dâhilinde alması mümkün görünmüyor. Ak partili siyasilerin büyük ölçüde yanlış adımlar atmasına ve bir takım menfaat kokan girişimler içerisinde bulunsalar da, alternatifsizlik sebebiyle yine Yozgat’ta, birkaç belediye haricinde, ip göğüsleyecek ve siyasi çizgisini artırarak yola devam edecektir.

Diğer partilerin seçim süreci içerisinde atmış oldukları ve atacak oldukları adımlara şöyle bir bakacak olursak; Yine seçim süreci içerisinde Ak partide yaşanan küskünlükler ve kırgınlıklardan en karlı çıkan siyasi parti, Saadet partisi olacaktır.

Bu gelişmeler neticesinde Ak partili belediyelerden bir kaçını saadet partisinin sürpriz bir şekilde alması beklenebilir. Saadet partisi bugünkü şartlar dâhilinde güçsüz görünse dahi, Ak partili mensupların alternatif olarak görebilecekleri bir siyasi parti konumundadır. Bugün, Saadet partisi ciddi girişimler içerisinde bulunamamasına rağmen, tabanını kaybetmeyen, köklü bir parti konumundadır. Cumhuriyet Halk partisine bakacak olursak, Ak partinin sahip olduğu belediyeleri kazanacak herhangi bir siyasi adım atılamadığından dolayı, elindeki mevcut belediyelerle büyük ölçüde yola devam edilecektir.

Milliyetçi Hareket Partisindeki son durum ise, genel anlamda Ak Partiye kaydırdığı taban oylarıni Türkiye genelinde kazanmaya başlamış olsa dahi, il sınırlarımız içerisinde alınan yanlış kararlar ve yönetim eksikliği sebebiyle Yozgat’ta büyük ölçüde başarıya ulaşamayacak bir izlenime sahip görünmektedir. Fakat ilimizde, genel anlamda siyasi partilerin Yozgat’ta atmış oldukları siyasi adımları başarılı olarak değerlendirmiyorum. Bu ölçüde doğabilecek bir takım sürpriz sonuçlarla da karşı karşıya kalınabilir. Netice olarak alınacak her türlü sonucun ilimize hayırlar getirmesini diliyorum…

YEREL SEÇİM ADIMLARI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!