‘Yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında  Yozgat Valiliği tarafından düzenlediği sinema etkinliğinde engelli  aileleri ve yakınları, engelli Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma mücadelesinin anlatıldığı “Buğday Tanesi” filmini izledi.

Yozgat Yimpaş alışveriş merkezinde düzenlenen programa Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat  İl Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, engelli aileleri katıldı.

“Buğday Tanesi” filmi

İstanbul’da çalışan ancak yazları memleketleri olan Erzincan’a giden bir ailenin çocuklarının tarlada yaşadığı hazin olayla başlayan hikayeyi konu alan Buğday Tanesi, çocuğun Refahiye Devlet Hastanesi’nde verdiği 41 günlük yaşam mücadelesini ve engelli kalışını içeriyor.

Filmde canlandırılan Serkan Bayram, engelli kalışı sonrasında yaşıtlarıyla okula gidiyor ve hukuk fakültesini bitiriyor. Hakim olmak için can atan Bayram, mülakat sırasında vücut bozukluğuyla ilgili madde dolayısıyla eleniyor.

Yaşadığı çeşitli problemler sonrasında insanların içine çıkmamayı düşünen Serkan Bayram’ın, yurt dışına gitme düşüncesi ve “Engelliye kız verirler mi?” sorusu yürekleri dağlıyor.

Ne olursa olsun hayattan kopmayan Serkan Bayram’ın hikayesinin anlatıldığı film kapsamında, önce avukat daha sonra ise AK Parti Erzincan Milletvekilliğine uzanan yolu anlatılıyor. Haber Merkezi

 ‘Yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin’
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!