Yeni Rektör Belli Oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Evren Yaşar atandı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ’ın yerine göreve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. 3. ve 7.maddeleri gereğince Prof. Dr. Evren Yaşar atandı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni Rektör Evren Yaşar Kimdir?

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Evren Yaşar Tıp dünyasının ünlü isimlerinden biridir. Yaşar eğitimlerini ise; Kuleli Askeri Lisesi ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde mezun olarak tamamlamıştır. 2005 yılında GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. O tarihten sonra GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve TSK Rehabilitasyon Merkezi’nde öğretim üyeliği ve idari görevlerde bulunmuştur. 2010-2011 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Pediatrik Rehabilitasyon ve Ağrı Tedavisi üzerine staj tahsili yapmıştır. 2016 yılından sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür. Beyin hasarı rehabilitasyonu ve kas iskelet sistemi ağrıları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası bilimsel eğitimleri ve deneyimleri vardır. Ayrıca Avrupa ve Ulusal yeterlilik sertifikası da mevcuttur.

Yaşar, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi’nin kuruluş çalışmalarını yürütmek amacıyla Mart 2019’da Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne görevlendirilmiştir. Bu dönemde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği Eğitim ve İdari Sorumluluğu görevini yürütmüştür. Halen SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi olup, 6 Mart 2020’deFTR Hastanesi Kurucu Başhekimi olarak atanmıştır. Ülkemizin en büyük ve en modern hastanesi olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi bağlısı 300 yataklı (200 erişkin, 50 pediatrik nörolojik rehabilitasyon) FTR Hastanesinde alanındaki tüm konularda mükemmeliyet merkezi olarak dünya örnekleri arasında yer alma hedefini gerçekleştirme yolunda çalışmalarını yürütmektedir.

Haber: Zehra Aksümer

Yeni Rektör Belli Oldu!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!