YENİ PROJELERİN MÜJDESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Akdağmadeni Seçim İletişim Merkezi açılışında Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın yeni projelerin müjdesini verdi.

Milletvekili Adayları İbrahim Ethem Sedef, Kazım Ergün ve Ülkü Yılmaz’ın büyük bir coşkuyla karşılandığı açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“İZİMİZ VAR”

Akdağmadeni Belediyesi tarafından bu yıl gerçekleştirilecek yeni projeleri bir bir açıklayan Belediye Başkanı Nezih Yalçın: ” Tarlada İzimiz var Harmanda Yüzümüz Var” diyerek, projeleri sıraladı.

Nezih Yalçın konuşmasında: ” İstiklal Caddesine bakıyorsunuz alt yapısıyla üst yapısıyla yeniledik izimiz var. Arka tarafa bakıyorsunuz Sakarya Caddesi köhne bir cadde olmaktan çıktı. Işıl Işıl modern bir gönüme kavuştu, izimiz var. Devlet Hastanesi’nin acil servis yoluna bakıyorsunuz, yokuş yukarı vatandaşlarımızın zorlandığı bir yoldu şimdi düzenin simgesi bir yol oldu izimiz var. Barbaros caddesine şato yoluna bakıyorsunuz izimiz var. TOKİ yolunda izimiz var. Piri Reis Caddesinde izimiz var. Akdağmadeni’nin doğalgazı 9- 10 yılda bitmez deniyordu, 4 yılda ilçemizin doğalgaz hattını bitirdik bu yıl sadece 2,5 km kaldı. Her sokağında, her asfaltında, her taşında alın terimizin izi var.

‘Yeni Başkan doğalgazın kirini pasını temizlesin yeter’ dediler. Hayır, yetmez dedik!
Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakım Evini tamamladık. Orada izimiz var.
Alparslan Türkeş Parkını tamamladık. Orada izimiz var.
Şehit Aşkın Öksüz Sosyal Tesisini tamamladık. Orada izimiz var.
Gültepe Mahallemize 2 Park, İbrahim ağa Mahallemize parkımız yaptık. Orda izimiz var.
Emek Mahallesine Huzur Park’ı yaptık. Orada izimi var.
Akdağmadeni’nin en büyük yarası işsizlik dedik, tekstil fabrikası binasını yapıp yatırımcıya teslim ettik. Yüzlerce vatandaşımız çalışıyor orada izimiz var.
Bölgesinde tek lisanslı Sıfır Atık Tesisini yaptık. Orada izimiz var.
Yer altı çöp konteyner sistemlerini ilçemize kazandırdık orda izimiz var.
Sağlık Merkezimizi yaptık. Orada izimiz var.
Yeşiltepe Mahallemize açık hava Spor Park yaptık. Orada izimiz var.
Üretken Belediyecilik anlayışıyla yaptığımız çalışmalar doğrultusunda ”Paketleme Tesisimizi” tamamladık. Artık Akdağmadeni topraklarından çıkan her ürün tüm izinleri alınmış şekilde sofralara mutfaklara girecek. Orada izimiz var.
 Daha isimlerini sayamadığımız nice hizmetler yaptık. İzimizde çok, yüzümüzde var.” dedi.

“İZİMİZ OLACAK”

Bu yıl yapımına başlanan ve başlanacak olan yeni projeler hakkında meydanı dolduran vatandaşlara bilgi veren Başkan Yalçın: ”Akdağmadeni’ne 10 yılda yapılacak hizmetleri 4 yılda yaptık. Yeter mi? Yetmez diyerek:

“Dün itibariyle Orman yolu caddemizde çalışmalarımız başladı. Allah’ın izni sizlerin desteğiyle birkaç haftaya tamamlanacak. Yeni bir izi de oraya bırakacağız. Oraya da mührü vuracağız.

Akdağmadeni’ne yakışmayan hanlar sokağın ihalesini yaptık. Binaların cephe sağlamlaştırmasını, sokağın aydınlatmasını, yollarını yapacağız, buraya da mührü vuracağız Allah’ın izniyle

Çamlık mahallemizde özellikle muhacir vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgede ”Mübadele Anıtını” ve ”Selanik Parkı” nı yapıyoruz. Orada da izimiz olacak.

Saat kulesi meydanı arkasında kalan 3 bina vardı. İkisini kamulaştırıp yıktık dün itibariyle son kalan binanın da istimlak çalışmalarını tamamladık. Orayı da yıkıp ilçemize yeni bir meydan kazandıracağız. Orada da izimiz olacak.

Kadıpınarında 40 yıldır atıl durumda olan otel inşaatını yıktık. Orayı da kır düğün alanı ve restoran olarak planlıyoruz. Orada da izimiz olacak.

Yeni Mahalleye Dr. Devlet BAHÇELİ Sosyal Tesislerini yapacağız. Orda da izimiz olacak.
Seyrantepe Mahallemize Spor Kompleksi yapacağız. Orada da izimiz olacak.
Yeşiltepe Mahallemize yeni bir park yapacağız. Orda da izimiz olacak.
Yapmış olduğumuz çalışmalarla içme suyu sıkıntısı yaşamadık. İnşallah 2 yıl debi ölçümleri tamamlanan, yakın zamanda ihale sürecine girecek olan göletimizle birlikte Akdağmadeni’nde içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. Orda da izimiz olacak.” açıklamasında bulunarak bu yılda yoğun çalışmalarla geçen bir dönem olacak dedi.  Kaynak, Akdağmadeni Belediyesi

YENİ PROJELERİN MÜJDESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!