YENİ DOĞAN FOTOĞRAFÇILIĞI YOZGAT’TA DA SEVİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ta fotoğrafçılık sektörüne farklı bir anlayış getiren Yenidoğan Fotoğrafçısı Canan Durak Akdemir, son zamanlarda Yozgat’ta da oldukça ilgi gören yenidoğan fotoğrafçılığı ile ilgili gazetemize keyifli bir sohbet eşliğinde bilgiler verdi.
Akdemir, Yozgat’ta fotoğrafçılık sektörüne ağabeyi Selim Durak sayesinde başladığını ve sıradanlıktan çıkıp yenidoğan fotoğrafçılığına geçerek gerekli eğitimleri alarak stüdyosunu kurduğunu Yozgat’ta da ilgi görmeye başladığını söyledi.
AĞABEYİM DESTEK OLDU
Yenidoğan fotoğrafçılığına ağabeyi Selim Durak’ın desteğiyle başladığını söyleyen Akdemir: “Önceden yine fotoğrafçılık işi ile uğraşıyordum. Abim Selim Durak’ın stüdyosunda daha çok stüdyo fotoğrafçılığı yapıyordum. İnstagramda sürekli bebek fotoğrafları ve videoları düşüyordu çok hoşuma gitti ve bende yapmak istiyorum dedim. En büyük destekçim abim oldu eğitim için workshop ayarladı yeterli gelmedi. Birebir eğitim almak istediğimi söyledim instagramda da Rahime Gün hocamı takip ediyordum kendisine ulaştık ve sağolsun o gün bugündür desteğini hiç esirgemedi benden hakkını ödeyemem” dedi.
HEP EN İYİSİ OLSUN DİYE ÇABALIYORUM
Yenidoğan fotoğrafçılığının hem büyük bir sabır istediğini hem de eşsiz bir güzellikte olduğunu söyleyen Akdemir: “Ben işimi severek yapıyorum araştırıyorum hep en iyisi olsun diye çabalıyorum onun için sektör beni zorlamıyor. İlla ki zor yanları oluyor uyumadığı zaman bebişler çok zorlanıyorum ama sonunda da kazanan ben oluyorum. Onlarla oynamayı şekil vermeyi çok seviyorum” dedi. Yenidoğan çekiminin belirli şartları olduğunu söyleyen Akdemir: “Yenidoğan çekimi 5-15 gün içinde olmalı. Yaş çekimleri de bebek yürümeye başlamadan 10-11 aylıkken yapılması daha kolay ve uygun oluyor. Diğer türlü hem ebeveynleri hem de bizleri yoruyor” dedi.
PAHALI BİR SEKTÖR
Akdemir, son zamanlarda her şeye zam geldiğini ve sektörün sürekli yenilik istediğini için pahalılığa dikkat çekerek: “Tabi ki bizim işimiz sürekli yenilik gerektiriyor sürekli bir şeyler alıyorum. 2-3 parça ürünle çekim yapmıyorum. Maalesef ki çok çok paralar harcıyoruz malzemelere ve sürekli bir artış içerisinde” diye sözlerine ekledi. Haber: Bülent Kalabalık

YENİ DOĞAN FOTOĞRAFÇILIĞI YOZGAT’TA DA SEVİLDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!