DOLAR

18,8089$% 0.01

EURO

20,4930% 0.28

STERLİN

23,2921£% -0.07

GRAM ALTIN

1.165,29%0,05

ÇEYREK ALTIN

1.921,00%-0,36

BİTCOİN

434445฿%-1.93827

a

YAZIK OLDU MISIR’A

Askerin geçici Cumhurbaşkanı ilan ettiği Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur, bir Hıristiyan… Mısır’da ordunun geçici Cumhurbaşkanı ilan ettiği Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur, bir Hıristiyan. Böylece Geçtiğimiz gün Mısır’da eski adıyla inkılap, yeni adıyla da ihtilal oldu.

Yaklaşık bir yıl önce seçimle işbaşına getirilen Muhammed Nursi, silah zoruyla görevden alınarak yerine Adli Mansur getirildi. 1400 yıl sonra Mısır’da ilk defa -yapılan darbe sonucu- bir Hıristiyan Cumhurbaşkanı oldu. Ne var bunda Müslüman bir ülkede Hristiyan bir Cumhurbaşkanı olamaz mı? Gökten ne yağdı da yer onu kabul etmedi?

Dünya tarihinde bu ne ilk, ne de son olacaktır. Firavunlar ülkesi, firavun doğurmaya devam ediyor. Hiç unutmayalım ki ‘zulüm ile abad olanların ahiri berbat olur.’ Mısır halkı, son yüzyıla damgasını vuran darbeci; Cemal Abdül Nasır’ların, Enver Sedat’ların, son olarak da 30 yıldan beri ‘demir yumrukla’ ülkesini idare eden Hüsnü Mübarek’e tahammül ederlerken gıkları bile çıkmadı.

Gelişmiş ülkeler, Avrupalılar, ‘Arap Baharı’ adı altında İslâm ülkelerine musallat oldular. ‘İlla demokrasi ile yönetilsin’ dediler de kendi önerdikleri sistemlerin neticesinin bugün karşısındalar. Mısır’da da aynı şeyi istediler. ‘Seçim olsun’ dediler, sandık koydurdular, ‘demokrasi’ dediler, sonucunda Muhammed Mursi Cumhurbaşkanı oldu. Daha bir yıl dört gün görev yaptıktan sonra çeşitli bahanelerle alaşağı ettiler. Apar-topar babalarının, atalarının geleneği olan darbeye kurban ettiler. Yazıklar olsun size. Yazıklar olsun. Bir yanda 30 yıl ‘demir yumruk’, diğer tarafta halkın iradesi, o da bir yıl sürmüyor ülkenizde.

 Bu nedir Allah aşkına? Demokrasi havariler neredesiniz? Nerde kaldı insan hakları? Yazıklar olsun size! Nedir bu çifte standardınız? Irak bataklığında bir karabatağın hakkını koruduğunu söyleyerek bir devleti yok edenler, her yıl milyon dolarlarıyla askeri yardım yapanlar, ‘ülkenizde illa demokrasi olsun’ diyenler nasıl da çark ediverdiler bir saat içinde.

Bir başka ifadeyle ‘Arap baharının’ demokrasi adına fitilini ateşleyenler işin içinde İslâm’ın olduğunu görünce 180 derece çark ettiler. Ayakta alkışladıkları Tahrir Meydanı’nı savunmadılar. Siyonistler tek yürek. Yıkılan, yakılanların, ölenlerin, dul, yetim kalanların oluk oluk akan kanların üzerinde geziyorlar da nerdeyse zil takıp oynayacaklar.  Diğer yandan da keh keh gülüyorlar. Hal böyle olunca Müslümanlar için Allah’ın ipine sımsıkı sarılmaktan mağda yol gözükmüyor olsa gerek.

Yolgeçen hanlarında “harbi refte” diyerek gün geçirenler. Meleklerin kanadını sayanlar. Havada çerez hesabı yapanlar. Bu ülkelerin afakını kara bulutlar sarmış. Başta Mısır’ı dost olarak ilan eden ABD ve Obama çark ettiğine göre öyleyse bize düşen nedir ne olmalıdır?

Eğer inanıyorsak; önce tövbe istiğfar edip, başımızı iki avucumuzun arasına alarak tefekkür etmeliyiz. İçimizde; mezhep, cemaat, soy-sop, ırk, renk, kavgasını yapmayacağız. Eğer yaparsak, Allah bunların hesabını bizden ziyadesiyle soracaktır. Bunu niye söyledik; “El Ezher şeyhi Ahmet et Tayyip askeri darbeye iki zarardan büyüğü, hafifi ile def edilir, fıkıh prensibinden hareketle destekledim” sözleriyle destek veriyor.

Cemal Nar Hocamız da diyor ki; -Allah ondan razı olsun- “Hani Müslümanları kâfir yönetmezdi. Hani bu haramdı. Darbeden ve başınızda bir Hristiyan olmasından utanmıyor musunuz?” Allah’a şükürler olsun ki, El Ezherin bütün Hocaları yanlarına kefenlerini alarak halkla birlikte Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi desteklediklerini bildirerek meydanlara koşuyor

. Kazanız mübarek olsun. İnanıyorum ki; Mısır’da yaşanılan olaylar 28 Şubat’ın benzeridir. -Nur içinde yatsın- Erbakan Hocamıza yapılanların aynısı şimdi kardeş ülke Mısır’da Muhammed Mursiye yapılmakta. “Bu zorbalığı yapanların akıbetleri berbat olacaktır inşallah” diyorum VESSELAM… 6 TEMMUZ 2013 CUMARTESİ

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YOZGAT’IN GÜNAHI NE?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.